Ziņas

Sports

Kārtējās zelta medaļas

Vērtīgi padomi. Cēsu Sporta skolas audzēkne Vineta Krūmiņa uzklausa trenera Māra Urtāna padomu.Foto: no albuma

Tradicionālajās vieglatlētikas sacensībās “Valmieras spēles” U16 un U18 grupā, kas notika Valgā, startēja gan Cēsu pilsētas (CPSS) sporta skolas, gan sporta kluba “Ašais” audzēkņi, gūstot labus rezultātus. Kārtējo reizi savu varējumu apliecināja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēkne (treneris Māris Urtāns) Vineta Krūmiņa, U18 grupā uzvarot gan lodes grūšanā, gan diska mešanā.

Lodes grūšanā pirmais mēģinājums bija neveiksmīgs, bet nākamajā Vineta pieteica pretenzijas uz zelta medaļu, raidot lodi pie pašas 12 metru atzīmes. Piektajā mēģinājumā viņa rezultātu uzlaboja, sasniedzot atzīmi 12.46m. Kā vēlāk izrādījās, šis bija zelta mēģinājums, jo pēdējā piegājienā Igaunijas pārstāve uzrādīja rezultātu 12.26m.

Diska mešanā Vineta sāka ar trešo piegājienu, un jau uzrādīja rezultātu 41.54 m, kas garantēja zelta godalgu. Tuvākā sāncense pārspēta par gandrīz pieciem metriem.

Treneris Māris Urtāns atzīst, ka Vineta ir ļoti motivēta treniņos un tas parādās arī rezultātos: “Vien­mēr esmu teicis, ka sportā ar talantu vien nepietiek, tas dod piecus procentus no rezultāta, pārējais ir darbs. Pērn Vineta beidza mūzikas skolu, pēc tam varēja sevi pilnībā veltīt treniņiem, tāpēc var teikt, ka šī ir pirmā sezona, kad īpaši strādāts, lai sasniegtu rezultātu. Un viņa darīja, kā īstam sportistam pienākas – treniņi sešas dienas nedēļā pa vairākām stundām dienā, tāpēc tik augsti sasniegumi. Jauniete ir ātra, spēcīga, bet visam pamatā ir smags darbs. Meitene izprot treniņu nepieciešamību un savu dzīvi grib saistīt ar sportu, tāpēc motivācija nezūd, Vineta nenogurdināmi iet uz nosprausto mērķi.”
Vēl šajā rudenī sportistei divas svarīgas sacensības – Latvijas čempionāts pieaugušajiem un Baltijas čempionāts U18 grupā. “Tieši Baltijas čempionāts parādīs reālo spēku samēru,” skaidro treneris un norāda, ka gan igauņiem, gan lietuviešiem ir ļoti spēcīgas diska mešanas tradīcijas, viņi vienmēr bijuši pārāki par latviešiem. “Redzēsim, ko Vineta spēs parādīt šādā skarbā konkurencē. Nākamgad ir Eiropas čempionāts U18 grupā, un diska mešanā viņa jau tagad izpildījusi normatīvus, bet, lai nokļūtu uz šīm sacensībām, jāturpina sasniegt augstus rezultātus. Ja nākamgad to nebūs, var arī netikt, taču, redzot Vinetas motivāciju, domāju – problēmām nevajadzētu būt.”

No Cēsu Sporta skolas audzēkņiem U16 grupā 200m distancē 4.vietā Megija Sirmā (treneris Rihards Parandjuks, M. Urtāns), kurai vien sekundes desmitdaļa pietrūka līdz godalgai. 100m sprintā viņa iekļuva finālā un finišēja 5.vietā.

Sporta kluba “Ašais” skrējēji startēja iemīļotajā 800 m distancē. Labāko sniegumu demonstrēja Roberts Glazers U16 grupā, izcīnot sudraba godalgu. Sestajā vietā- Ričards Špacs, tikai sekundes simtdaļu aiz Igaunijas skrējēja. Treneris Austris Āboliņš uzteic Kārli Dieviņu, kurš U18 grupā sasniedza kārtējo personisko rezultātu šajā distancē (2:06,96), ierindojoties ceturtajā vietā. Meitenēm U16 grupā ceturtajā vie­­­­tā Ren­āte Beļājeva, astotajā – Elza Niklase.

Vēl var piebilst, ka R. Glazers jūlija sākumā startēja Baltijas jūras valstu spēlēs, kur neierastajā 2000m distancē izcīnīja
3. vietu.