Ziņas

Sabiedrība

Kārtējais vandalisms strūklakās

Nepriecēs. Kāds pagaidām nenoskaidrots vandalis strūklakā Rožu laukumā ielējis vai iebēris nezināmu vielu. Tiks veikts remonts.

Cēsīs, Rožu laukumā, lielus un mazus siltajās vasaras dienās priecē strūklaka, kas šonedēļ piedzīvojusi vandaļu uzbrukumu. Novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots informēja, ka pagaidām nenoskaidrots cilvēks kaut ko strūklakā iebēris vai ielējis, sabojājot ūdens kvalitāti: “Diemžēl vēl nav izdevies identificēt vielu, nav arī skaidrs, cik lieli bojājumi strūklakai nodarīti. Tāpēc nāksies izjaukt daļu strūklakas un izpētīt situāciju. Darbu ilgums un izmaksas būs atkarīgas no bojājumiem. Ja pietiks ar vienkāršu sistēmas izskalošanu, tas būs ātri un samērā lēti. Ja bojāti strūklakas mehānismi, tas, protams, procesu sarežģīs un sadārdzinās.”

K. Pots norāda, ka tiek veikta Rožu laukuma videokameru ierakstu izpēte, lai noskaidrotu, kad šī ļaunprātība veikta, kas to izdarījis. Jāatzīmē, ka šis nav pirmais gadījums, kad Cēsu strūklakas cieš no vandaļiem, vairākkārt to piedzīvojusi strūklaka Līvu laukumā, kurā kāds pamanījies ko iebērt vai ieliet.