Ziņas

Kriminālziņas

Kārtējā viltotā 50 eiro banknote

Aizvadītā nedēļa Valsts policijas Vidzemes reģionālās pārvaldes Cēsu iecirknī bijusi izsaukumiem bagāta. Bez ierastajiem izsaukumiem uz sadzīves konfliktiem biežāk nācies braukt, lai publiskās vietās savāktu tos, kuri pārlieku lietojuši alkoholu un uzvedas nepiedienīgi. Alkohola reibumā aizturēti arī divi autovadītāji, vēl divi autovadītāji atteikušies no alkohola pārbaudēm.

Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Māris Reķis stāsta, ka reģistrēts kārtējais naudas viltojums: “ Straupes pienotavas veikalā pie naudas maiņas pārdevēja konstatēja viltotu 50 eiro banknoti. Šajā gadā tas nav pirmais gadījums, kad Cēsu iecirkņa pārziņas teritorijā konstatē viltotas 50 eiro banknotes. Arī valstī itin bieži konstatē tieši šāda nomināla banknotes. Aicinu cilvēkiem būt vērīgiem.”

Pagājušajā nedēļā konstatētas četras zādzības veikalos, no Dzērbenes pagasta saņemts pieteikums, ka nozagts zirgs. Notikuma vietā policija konstatēja, ka zirgs pārrāvis aploka stiepli un devies savā vaļā. Pirmdienas pusdienlaikā tas vēl nebija atrasts.
Aizvadītajā nedēļā reģistrēti deviņi ugunsgrēki – lielākais piektdienas pēcpusdienā Vecpiebalgas pagastā, kur dega kūts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg akmens mūra kūts 200m2 platībā. Valsts policijas informācija liecina, ka ugunsgrēkā sadega septiņas govis.

Divi ugunsgrēki reģistrēti Līgatnes novadā. Februāra pēdējā dienā ugunsgrēks izcēlās divstāvu dzīvojamā mājā Gaujas ielā, kur dega siena un starpstāvu pārsegums 1m² platībā, bet svētdienas vakarā izcēlās ugunsgrēks Līgatnes pagastā, kur ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg ēkas ārsiena un jumta pārsegums 1m² platībā. Marta pirmajā dienā Māras ielā Cēsīs vienstāvu dzīvojamā mājā pie plīts dega siena un grīda 3m² platībā. Saņemti arī vairāki izsaukumi par degošiem sodrējiem dūmeņos.