Ziņas

Sabiedrība

Karstums un svētki palielina darbu mediķiem

Karstums jūtami ietekmējis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbu, informē Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka. Jau 19. jūnijā Cēsīs trīsgadīga meitenīte pārkarsusi un nogādāta Cēsu klīnikā. 22. jūnijā Amatas novadā 19 gadīga jauniete ilgstoši dzīvojusies uz ūdens, saulē pārkarsusi, viņai mediķi palīdzību sniedza uz vietas. Līgatnes novadā no karstuma slikti kļuvis 22 gadus vecai sievietei, kas darbojusies dārzā. Viņa nogādāta Cēsu klīnikā. Savukārt 20. jūnijā zāles pļaušana neveiksmīgi beigusies 55 gadus vecai sievietei, kas iepļāvusi sev pēdā un nogādāta Cēsu klīnikā.

Līgo diena neparedzēti beigusies 37 gadus sasniegušam vīrietim Amatas novadā, kurš, dzerot alu no glāzes, iedzēris arī kādu kukaini, no tā radusies smaga alerģiska reakcija, cietušais nogādās Cēsu klīnikā. Savukārt ugunskura pārlēkšanā spēkus pārvērtējis 17 gadīgs jaunietis Vecpiebalgas novadā, kurš lecot tajā iekritis, gūstot vidēji smagus abu kāju apdegumus, viņš nogādāts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā.

Sniedze Bračka piebilst, ka līdz ar karstajām dienām cilvēki vairāk dodas peldēties, lai atvēsinātos, diemžēl laiku pa laikam situācija netiek pienācīgi novērtēta, tas notiek pārgalvīgi, tāpēc tiek gūtas traumas: “Par to runājam visu laiku, diemžēl regulāri tiek gūtas identiski vienas un tās pašas traumas.”

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests garajās un karstajās brīvdienās vidēji saņēmis par 30 – 40 izsaukumiem vairāk nekā ikdienā, proporci­onāli palielinās gan traumu skaits, gan karstā laika dēļ saasinās hroniskās slimības. Svētku laikā neiztika arī bez Līgo svētkiem raksturīgām traumām.