Ziņas

Sabiedrība

Kārķos notiks 12.Meža dienas

30.aprīlī un 1.maijā Valkas novada Kārķos notiks 12.Meža dienas, aģentūru LETA informēja Meža dienu organizatore Sandra Pilskalne.

Pirmajā dienā plkst.11 notiks praktisks seminārs par mežu kopšanu, kaitēkļiem, slimībām un citām lietām, kuras ir nepieciešams zināt ikvienam mežu īpašniekam un apsaimniekotājam. Seminārs notiks sadarbībā ar Mežu konsultāciju pakalpojumu centru un firmu “Metsa Forest”.

Plkst.16 Kārķu tautas nama kamīnzālē notiks vietējo rokdarbnieku izstādes “Pastāvēs tas, kas pārvērtīsies” atklāšana.

Meža dienu laikā Rīgas Tehniskās universitātes studenti vadīs Zaļo koka darbnīcu un piedalīsies Koka auto sacensībās. Šogad iecerēts, ka studentu skaits būs vēl kuplāks, jo pievienosies arī Latvijas Universitātes Ķīmijas un Bioloģijas fakultātes studenti, lai pētītu kukaiņus Kukaiņu viesnīcā, dabu Lustiņdruvā un dotos leģendai pa pēdām – meklētu sēravotus.

Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumiem, arī šogad ikvienam būs iespēja doties pārgājienā uz Bezdibeņa ezeru gida pavadībā, pēc tam notiks kopīga vakarēšana ar dziesminieku Kārli Kazāku pie ugunskura “Vēlzemnieku” pagalmā.

Meža dienu svinīga atklāšana notiks 1.maijā plkst.9 pie Kārķu pagasta pārvaldes, pēc tās notiks izbraukšana uz objektiem. Darbi ritēs vienlaicīgi vairāk nekā desmit objektos un katram iespēja izvēlēties sev visinteresantāko un piemērotāko. Šogad Meža dienu darbi galvenokārt notiks Lustiņdruvā un Ķires upes krastā – Dabas koncertzāles vietas labiekārtošana, pīļu ligzdu būvniecība, kukaiņu izpēte Kukaiņu viesnīcā, leģendai pa pēdām – sēravotu meklējumi un izpēte, trošu nobraucienu rampas izbūve, augļu koku un dzīvžoga stādīšana u.c. Pagasta centrā strādās arboristi, kura darbu būs iespēja vērot ikvienam.

LETA