Ziņas

Sabiedrība

Kārķos labiekārto tirgus laukumu un Tradīciju salu

Īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstīto projektu, Valkas novadā, Kārķos tiek labiekārtots tirgus laukums un Tradīciju sala, aģentūru LETA informēja Valkas novada pašvaldībā. Projekta “Tirgus laukuma un tradīciju salas labiekārtošana” gaitā tiks atjaunota publiskā tualete, sakārtots pagasta centrālais laukums, izveidojot atpūtas zonu un bruģētu celiņu līdz publiskajai tualetei, labiekārtota Tradīciju salu, izbūvējot divus tiltiņus, ugunskura vietu un soliņus. Tādējādi tiks uzlabota vide pircējiem un pārdevējiem, atrisināts tualešu jautājums masu pasākumos un izveidots ceļa sākums uz Lustiņdruvas taku.

Projekta mērķis ir veicināt kultūras, tūrisma, ekonomikas un mājražošanas attīstību Kārķu pagastā, Valkas novadā un visā biedrības “No Salacas līdz Rūjai” teritorijā. Tā realizāciju plānots pabeigt līdz 30.jūnijam.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 45 772 eiro, tai skaitā ELFLA finansējums – 41 195 eiro (90%) un Valkas novada domes līdzfinansējums – 4577 eiro (10%).

Projekta “Tirgus laukuma un tradīciju salas labiekārtošana” autore ir biedrība “No Salacas līdz Rūjai”, tas tiek īstenots ELFLA Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”.