Ziņas

Sabiedrība

Karavīri tiekas ar skolu jaunatni

Kā informēja Instruktoru skolas ārējo sakaru un preses virsniece Ieva Karlsberga, šoreiz viesos nākuši piecu pilsētas skolu audzēkņi no Pastariņa pamatskolas, 2.pamatskolas, 2.vidusskolas, Cēsu pilsētas ģimnāzijas un Cēsu pilsētas pamatskolas.

Vizītes laikā skolēni iepazinās ar Instruktoru skolas un zemessardzes 27.kājnieku bataljona uzdevumiem, nodrošinājumu, ieročiem, transportu un karavīru ekipējumu. Viņi apmeklēja arī nesen atklāto tradīciju zāli, kur izvietota ekspozīcija par Instruktora skolas darbību piecu pastāvēšanas gadu laikā.

“Jau tradicionāli interese par iespēju Lāčplēša dienā apmeklēt mūsu skolu un tikties ar karavīriem ir liela, un šogad dažām skolām pat nācās atteikt. Tas saistīts arī ar to, ka pašlaik skolā notiek mācības “Instruktora kursā”, līdz ar to pasniedzēji ir nodarbināti tajās. Atvainojamies skolām, kuras šogad netika, un centīsimies rast risinājumu,” stāsta I. Karlsberga.

Tikšanās ar skolu jaunatni turpinās, un šonedēļ Instruktoru skolas instruktori viesojās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā un Veselavas pamatskolā, kur stāstīja par dienestu armijā, demonstrēja karavīru ekipējumu un rīkoja militāras stafetes lāpu gaismā.

“Sadarbība ar Cēsu pilsētas un rajona skolām notiek kopš 2001.gada. Novembra svētku dienās karavīri viesojušies skolās, kur stāstījuši par armiju, Lāčplēša dienu un valsts svētkiem. Šogad izvēlējāmies informācijas dienas rīkot skolas teritorijā. Cenšamies ik gadu dažādot šīs tikšanās,” saka I. Karlsberga.