Ziņas

Sports

Karatisti sacenšas un kārto pārbaudījumus

Cēsu karatē kluba čempionātā labu sniegumu demonstrēja mājnieki – Jānis Muižnieks (no kreisās), Aivars Lamberts, Bruno Zālītis un Jānis Urtāns.Foto: no albuma

Cēsīs aizvadīts Latvijas Tradicionālā karatē federācijas (LTKF) Cēsu Karatē kluba čempionāts, ko finansiāli atbalstīja novada pašvaldība.

Kā stāsta Cēsu kluba pārstāve Aiva Nestro, šādi čempionāti notiek ik gadu jau kopš 1995.gada un tajos aicināti piedalīties tradicionālā karatē klubi no vairākiem Latvijas novadiem. Šogad čempionātā sacentās dalībnieki no Ādažiem, Cēsīm, Balviem, Garkalnes, Līgatnes un Inčukalna. Cēsu Karatē klubu pārstāvēja Cēsu komanda 12 dalībnieku sastāvā, Līgatnes komanda astoņu dalībnieku sastāvā un Inčukalna komanda četru dalībnieku sastāvā.

“Kaut arī pamatotu iemeslu dēļ neieradās komandas no Kuldīgas un Rīgas un arī citās viesu komandās dalībnieku skaits nebija liels, sacensības noritēja aizraujoši. Gan bērni, gan jaunieši un pieaugušie sacentās kumite jeb cīņas disciplīnā un kata jeb noteiktu karatē cīņas kombināciju izpildes disciplīnā. Komandu kopvērtējuma rezultāti, ko noteica, ņemot vērā komandu sastāvā norādīto piecu dalībnieku individuālos vērtējumus, bija ļoti blīvi, atšķiroties tikai par dažiem punktiem,” stāsta A. Nestro.

Uzvarētāja kauss komandu kopvērtējumā aizceļoja uz Balviem, 2.vietā atstājot čempionāta organizatorus – Cēsu komandu, bet trešajā vietā Cēsu kluba Inčukalna komanda.

“Ik gadus čempionāta nolikums tiek pilnveidots, lai padarītu sacensības interesantas, arī šis gads nebija izņēmums. Īpaši piedomājām par pašiem mazākajiem, lai viņiem turnīrs nebeigtos pēc vienas nesekmīgas cīņas. Lai sekmētu pieredzi un sniegtu iespēju uzlabot rezultātu, jaunākajiem dalībniekiem visās disciplīnās tika piemērota apakšgrupu atlases sistēma.

Dalībnieki no 10 līdz 15 gadiem sacentās Ko-Go kumite, kas ir nedaudz ierobežota brīva cīņa, kurā katrs dalībnieks secīgi trīs reizes uzbrūk un trīs reizes aizsargājas, pielietojot uzbrukuma, aizsardzības un pretuzbrukuma nepārtrauktu tehniku kombinācijas. Šī ir piemērota disciplīna distances izjūtas, ātruma, precizitātes uzlabošanai. Atsevišķi cīņas posmi ir īsi un kontrolēti. Dalībniekiem ir iespēja koncentrēties tehniskajam izpildījumam, nav nepieciešamības izvēlēties cīņas taktiku. Tas uzbrucējam ļauj droši izpildīt iecerēto tehniku kombināciju. Savukārt pretējai pusei ir iespēja sagatavoties efektīgu aizsardzības vai pretuzbrukuma tehniku izpildei,” pastāstīja A. Nestro.

Brīvā cīņā jeb Jiu kumite sacentās dalībnieki vecumā no 16 gadiem. Tā kā dalība tajā prasa gribasspēku, pārliecību un cīņas garu, šajā disciplīnā tika apbalvotas divas 3.vietas. Īpaši sīvas cīņas bija pieaugošo kategorijā, un tur teicamu sniegumu demonstrēja Cēsu kluba komandas dalībnieki Aivars Lamberts, Jānis Muižnieks, Jānis Urtāns un Bruno Zālītis.

Cēsu, Līgatnes un Inčukalna dalībnieku individuālie rezultāti: Kata: 1.vieta – Rihards Ross (Cēsis), Ance Kalniete (Līgatne), Viktorija Jeršova (Inčukalns), Vladimirs Jeršovs (Inčukalns); 2.vieta – Romans Mihļenovs (Līgatne), Ralfs Rainers Supe (Inčukalns); 3.vieta – Linda Gavrilova-Rogoza (Cēsis), Jānis Urtāns (Cēsis), Valdis Ašenieks (Līgatne).

Kumite: 1.vieta – Ervīns Gastons Gabaks (Cēsis), Mārcis Bite (Cēsis), Ralfs Rainers Supe (Inčukalns), V. Jeršovs (Inčukalns); 2.vieta – Keita Gavrilova – Rogoza (Cēsis), Mārcis Bite (Cēsis), Artūrs Gailītis (Cēsis), Aivars Lamberts (Cēsis), Benedikts Galzons (Cēsis), L. Gavrilova-Rogoza (Cēsis), Dāvis Dovjats (Inčukalns); 3.vieta – B. Galzons (Cēsis), Ervīns Gabaks (Cēsis), Bruno Zālītis (Cēsis).

A. Nestro pastāstīja arī, ka novembra beigās Cēsīs norisinājās Starptautiskās tradicionālā karatē klubu alianses (ITKCA), apvienības “Lielbritānijas Šotokans” un karatē kluba “Saksona” vadītāja 7.dana karatē meistara Lī Simta (Leigh Smith) vadītas treniņu nodarbības. Šis treniņu nodarbību seminārs iekļauts arī ITKCA pasākumu plānā, un jau vairākus gadus pasākuma galvenā daļa norisinās Cēsīs, pulcējot desmitiem dalībnieku no Latvijas tradicionālā karatē klubiem. Šajā reizē nodarbībās piedalījās aptuveni 80 karatisti no Ādažiem, Balviem, Cēsīm, Inčukalna, Liepājas, Līgatnes, Trikātas un Rīgas.

“Pasākuma sākuma daļa bija veltīta pamata karatē tehnikas apguvei, kā arī tās praktiskajai pielietošanai dažādās situācijās. Noslēgums bija īpaši patīkams, jo 15 LTKF karatisti, kas iepriekšējā reizē bija veiksmīgi nokārtojuši pārbaudījumus dažādu melno jostu jeb dan kvalifikācijas pakāpju iegūšanai, saņēma Japānā reģistrētus sertifikātus.

Sadarbība ar “Saksonas” klubu turpinās, un ceram, ka nākamajā gadā pie mums viņi ieradīsies jau kuplākā sastāvā, kā tas pirms vairākiem gadiem jau bijis. Tas ļautu sarīkot vēl aizraujošāku semināru un, iespējams, arī sacensības,” teica A. Nestro.