Ziņas

Sabiedrība

Kapličām jābūt skaistām

Cēla šosejas malā. Veselavas kapsētas kapličai šovasar tiks krāsots jumts.Foto: Sarmīte Feldmane

Cēsu novada Priekuļu apvienības Jaunraunas, Priekuļu un Veselavas kapsētās šovasar notiek remontdarbi.

“Līdz šim regulāri pašu spēkiem kapličas tika atsvaidzinātas, taču ir darbi, kurus saviem spēkiem nevaram paveikt, tāpēc tika izsludināts iepirkums,” stāsta apvienības Saimnieciskās nodaļas labiekārtošanas dienesta vadītājs Jānis Sirlaks un uzsver, ka kapličās veicamie darbi atšķiras.

Patlaban stalažas ieskāvušas Veselavas kapsētas kapliču. Būv­nieki tīra jumtu, lai to varētu nokrāsot.

Jaunraunas kapličā ilgus gadus nopietns remonts nav bijis. Kāpjot tornī zvaniķei, čīkstēja kāpnes. “Mitrums arī paskādējis, bet tā notiek visās kapličās, jo tās ceļ izraudzītās vietās un tā, lai telpās saglabātos noteikts mikroklimats. Jaunraunas kapličai krāsos jumtu, arī iekštelpas krāsos, bet ļoti svarīgi, ka tiks ievilkta elektrība,” pastāsta J.Sirlaks.

Priekuļu kapličai celtnieki atjaunos fasādi.

Katra kapliča ir īpaša, citādāka. Visas ēkas ir cienījama vecuma, kalpojušas daudzām paaudzēm, un tās būs vajadzīgas arī nākamajām. “Jaunraunas kapsēta pamazām kļūst par priekuliešu kapsētu, jo Priekuļu kapsētā vairs nav vietas apbedījumiem. Jaunraunas kapsēta ir skaista, klusa. Visas piecas mūsu kapsētas un to kapličas ir skaistas,” stāsta J.Sirlaks.

Priekuļu, Jaunraunas un Veselavas kapsētu remonts paš­valdībai izmaksāja ap 27 tūkstošiem eiro. Jaunraunas un Prie­kuļu kapliču sakārtošanā ieguldīti vairāk nekā desmit tūkstoši katrā, bet Veselavas – pieci tūkstoši eiro.

Priekuļu apvienības Liepas un Mārsnēnu kapsētās remonts veikts iepriekšējos gados.