Ziņas

Sabiedrība

Kanādieši iepazīst Cēsis

Dāvana. Kanādas vēstniecības Latvijā padomnieks Ževons Nikolas (Jevone Nicholas) iepazīstas ar tikko saņemto dāvanu - recepšu grāmatu “Pļava”, ko no Vides risinājumu institūta pasniedza vadītāja Inese Suija – Markova.Foto: Jānis Gabrāns

Nelielā iepazīšanās vizītē Cēsīs viesojās Kanādas vēstniecības Latvijā padomnieks Ževons Nikolas (Jevone Nicholas).

Vizītē, kas notika paralēli ar Kanādas tirdzniecības palātas Latvijā viesošanos Cēsu novadā, viesi vispirms tika iepazīstināti ar Cēsīm, Cēsu novadu, par to pastāstīja Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš – Eglītis.

Pēc tam Kanādas tirdzniecības palātas Latvijā grupa, kurā gan bija tikai mūsu valsts pārstāvji, apmeklēja vairākus novada uzņēmumus, bet padomnieks Ž. Nikolas iepazina Cēsu pilsētas kultūras piedāvājumu. Viņš viesojās Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, apmeklēja arī Pasaules latviešu mākslas centru, kurā aplūkojami vairāki Kanādas latviešu mākslinieku darbi.

Uzzināt paša padomnieka vēr­tējumu par redzēto neizdevās, jo Ž. Nikolas “Druvai” atzina, ka Kanādā tuvojoties vēlēšanas, tādējādi viņš nedrīkstot sniegt nekādas intervijas.

Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes vadītājs Kārlis Pots pastāstīja, ka padomnieks bijis patīkami pārsteigts par pilsētas plašo kultūras piedāvājumu un labo infrastruktūru. Pēc padomnieka teiktā, Kanādā pat pilsētās ar 50 000 iedzīvotāju neesot savas izstāžu zāles, bet Cēsīs – vismaz trīs. Viņu pārsteigusi arī modernā koncertzāle, un, pēc vēstnieka sacītā, tā laikam esot Latvijas nacionālā īpatnība, ka pat mazās apdzīvotās vietās ir labi uzturēta kultūras infrastruktūra.

“Šī padomniekam bija tāda iepazīšanās vizīte, un abām pusēm kļuva skaidrs, ka būtu vajadzīga vēl viena padziļināta tikšanās, kurā piedalītos arī Kanādas vēstnieks. Padomnieks atzina, ka varētu domāt par kādiem kopīgiem kultūras projektiem starp Kanādu un Cēsīm, jo pilsēta ir atvērta kultūras piedāvājumam,” norādīja K. Pots.

Pēc tam Ž. Nikolas viesojās Vides risinājumu institūtā (VRI), kur tobrīd piestāja arī Kanādas tirdzniecības palātas Latvijā delegācija. Vides risinājumu institūta vadītāja Inese Suija – Markova viesus iepazīstināja ar uzņēmuma plašo darbību, sākot ar atkritumu šķirošanu līdz projektam kopā ar Eiropas Kosmosa aģentūru, lai attīstītu satelītu datos balstītu rīku ilgtspējīgas rīsu audzēšanas prakses uzraudzībai Mekongas deltā Vjetnamā.

I. Suija – Markova padomniekam dāvanā pasniedza dabiskajai pļavai veltītu recepšu grāmatu “Pļava” angļu valodā, kas tapusi, VRI sadarbojoties ar restorāna “Kest” šefpavāru Māri Jansonu.

Padomnieks atzinīgi novērtēja dzirdēto un redzēto Vides risinājumu institūtā, īpaši atzinīgus vārdus sakot par ieguldīto vides resursu saglābšanā, domājot par mūsu kopīgo nākotni.
Kanādas tirdzniecības palātas Latvijā delegācija savā vizītē viesojās arī uzņēmumos “Lode”, “Gaižēni”, “EKJU” un “Do- res”.