Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Kalnbrindas”: “Trikāta KS” pilnībā dzēsusi 10 000 eiro parādu saimniecībai

Piensaimniecības kooperatīvs “Trikāta KS”, kuram nenokārtoto parādsaistību dēļ Vilpulkas pagasta zemnieku saimniecība “Kalnbrindas” pieteica maksātnespēju, ir pilnībā norēķinājies par iepirkto pienu, aģentūru LETA informēja saimniecības īpašnieks Aigars Paukšens.

“Vēlos izteikt pateicību “Trikātai KS” par operatīvo rīcību, pārskaitot “Kalnbrindām” visu tai pienākošos naudu un nokārtojot savas parādsaistības. Ceru, ka tas kļūs par pozitīvu signālu tiem zemniekiem, kuri necer atgūt savu naudu,” norādīja zemnieks.

Kā ziņots, “Kalnbrindas” vērsās tiesā ar maksātnespējas pieteikumu pret “Trikātu KS”, jo kooperatīvs nebija norēķinājies ar zemnieku saimniecību par piegādāto pienu apmēram 10 000 eiro apmērā. Maksātnespējas lietu Valmieras rajona tiesa skatīs piektdien, 22.maijā.

Iepriekš kooperatīva vadītājs Uldis Krievārs aģentūrai LETA apgalvoja, ka “Trikātas KS” problēmas ar maksājumiem saviem zemniekiem par piegādāto pienu skaidrojamas ar Jelgavas piena rūpnīcas SIA “Latvijas piens” laicīgi nenokārtotajām saistībām pret kooperatīvu. “Šāda situācija ir izveidojusies, jo diemžēl “Latvijas piens” ir kavējis norēķinus un ir uzkrājušās vērā ņemamas parādsaistības pret “Trikātu KS”. Tiklīdz no rūpnīcas tiks saņemta samaksa par pienu, nekavējoties tiks samaksāts zemniekiem, cenšoties visiem proporcionāli samazināt parāda summas,” sacīja Krievārs.

Tikmēr “Latvijas piena” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra aģentūrai LETA atzina, ka pērn uzņēmums strādājis ar zaudējumiem un ir uzkrāts parāds par 2014.gadā piegādāto pienu. “Tomēr, kopš uzņēmums gada nogalē stabilizēja savu darbību, norēķini par piegādāto pienu veikti regulāri, tāpēc ir nekorekti norēķinu problēmu pilnā mērā uzvelt “Latvijas pienam”,” sacīja Skudra.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Trikātas KS” apgrozījums 2013.gadā bija 25,90 miljoni eiro salīdzinājumā ar 25,50 miljoniem iepriekšējā gadā, savukārt zaudējumi – 15 227 eiro salīdzinājumā ar 688 063 eiro zaudējumiem 2012.gadā.

Pagājušā gada finanšu datus uzņēmums vēl nav publiskojis.

Kooperatīvs dibināts 2003.gadā, apvienojoties 11 Valmieras zemnieku saimniecībām.

“Trikāta KS” ar 39,93% kapitāldaļu ir viens no īpašniekiem zemniekiem piederošajai piena pārstrādes rūpnīcai “Latvijas piens”, kas dibināta 2010.gada 12.novembrī. “Latvijas piena” pārējie īpašnieki ir graudkopības kooperatīvs “Latraps” ar 32,26% kapitāldaļu, piensaimnieku kooperatīvs “Dzēse” ar 18,16% kapitāldaļu un kooperatīvs VAKS ar 9,66% uzņēmuma kapitāldaļu.

LETA