Ziņas

Sabiedrība

Kad siltumam jāmeklē papildu iespējas

SILTUMAM. Līdz ar aukstākām dienām daļa cilvēku meklē papildu iespējas sasildīties, nopērkot sildītāju.Foto: Iveta Rozentāle

Lielais sals, kas Latvijā valda kopš pagājušās nedēļas, nav būtiski palielinājis elektrisko sildītāju pieprasījumu, pārliecinājās “Druva”, aptaujājot vairākas    tirdzniecības vietas, kur šīs ierīces
iespējams attālināti iegādāties.

Tirgotāji teic, ka tie, kas pērk elektriskos sildītājus, izvēlas gaisa pūtējus, kas cenas ziņā ir vislētākie un ar kuriem kādu nedēļu mierīgi var izlīdzēties, bet daļā veikalu pieprasījuma pieaugums pēc sildītājiem nav novērots.

“Maxima” pārstāve Liene Dupate-Ugule stāsta, ka patlaban tirdzniecības tīkla veikalos Cēsīs nopērkami dažādi sildītāji –eļļas tipa radiatori un ar ventilatoru. Viņa vērtē: “Lielāks pieprasījuma kāpums bija vērojams tieši 16. janvārī, kad ievērojami pazeminājās gaisa temperatūra visā Latvijā. Šajā dienā pārdošanas apjoms bija divas reizes lielāks nekā dienu iepriekš, 15. janvārī.” Savukārt veikala “Mego” pārstāvis Aleksandrs Afanasjevs atzīst: “Pārāk lielu pieprasījumu pēc sildītājiem neesam novērojuši, protams, jāņem arī vērā, ka ierobežojumu dēļ vēl gada izskaņā un šī gada sākumā noteiktas kategorijas preces iegādāties nevarēja.”

Vecpiebalgas veikala “Piebalga” pārdevēja Solvita vērtē, ka nedaudz vairāk pirkti sildītāji, kas pūš gaisu: “Cilvēku izvēle par labu šiem sildītājiem varētu būt tādēļ, ka tie cenas ziņā ir vislētākie, un cilvēki cer, ka aukstums ātri pāries.” Savukārt Cēsīs veikala “Tigra Elektrotehnika” pārdevējs secina: “Nav novērojams, ka sildītājus pirktu vairāk, drīzāk redzams, ka, tā kā ir ļoti liela neziņa par nākotni, cilvēki nezina, vai nākamajā mēnesī varēs strādāt, vai saņems algu, tad netērē naudu tādām lietām kā sildītājs vai televizors, nopērk tikai pašu nepieciešamāko.” Arī citos veikalos skaidro, ka būtisks pieaugums nav novērojams, daļa cilvēku sildītājus iegādājās jau sezonas sākumā.

Savukārt mazliet cita aina paveras internetveikalos, kurus daudzo ierobežojumu dēļ arvien vairāk cilvēki izmanto dažādu preču iegādei. Tā internetveikala 220.lv pārstāve Līga Bubko skaidro, ka, pazeminoties gaisa temperatūrai, tirdzniecības centrs internetā 220.lv novēro    istabas sildītāju straujo pieprasījumu: “Ja salīdzinām pagājušā gada decembri, kad temperatūra nebija tik zema, ar šī gada janvāri, tad pieprasījums pēc sildītājiem ir palielinājies trīs reizes. Lai gan pārsvarā pērk vienkāršus sildītājus, augošu tendenci uzrāda pieprasījums pēc jaunākās paaudzes ierīcēm, kas liecina par cilvēku vēlmi savu dzīvojamo telpu pārvērst par “gudro māju”, kas balstās uz tehnoloģisko risinājumu klātbūtni. Piemēram, strauji, par par deviņām reizēm, ir palielinājies viedo sildītāju noiets, tos var pārvaldīt ar WiFi un Bluetooth. Kopumā sildītāju preču kategorijā vidējā cena, par kādu sildītājus iegādājas 220.lv, ir aptuveni 50 eiro robežās. Līga Bubko arī teic, ka Cēsu pilsētas un rajona iedzīvotāju paradumi krasi neatšķiras no pārējo Latvijas iedzīvotāju paradumiem un izteiktas atšķirības nav novērotas. Galvenokārt pircēji izvēlas sildītājus par demokrātiskām cenām, piemēram, sildītājus ar termostatu. Visbiežāk to cena svārstās ap 30 eiro.