Ziņas

Sabiedrība

Kad sakari kļūst par akūtu nepieciešamību

Pērk attālināti un klātienē. Latvijas Mobilā telefona Cēsu klientu apkalpošanas centra pārstāve Kristīne Lazdiņa teic, ka līdz ar e-pirkumu pieaugumu un šo iekārtu noformēšanu izsniegšanai darba nav kļuvis vairāk, bet darba dienas ritms gan mainījies.Foto: Līga Salnite

Vēl pirms pandēmijas parādīšanās bija skaidrs, ka attālinātie sakari straujiem soļiem kļūst par mūsu ikdienas sastāvdaļu, pat vēl vairāk – par teju obligātu prasību pilnvērtīgai dzīvošanai šajā laikmetā.

Taču “Covid-19” apdraudējums cilvēku veselībai un dzīvībai vēl vairāk paātrinājis tehnoloģiju iedzīvošanos ikdienā, tostarp uz skolēnu rakstāmgaldiem un improvizētajiem ofisiem guļamistabās.

Vai tiešām šī gada laikā, jo īpaši rudenī, kad skaudrāk aptverta pandēmijas seriāla iespējamā ieilgšana, mūsu mājsaimniecības piedzīvojušas tehnoloģisko iekārtu pirkšanas drudzi, vai jaudājam tās attālinātajam darbam un mācībām nepieciešamajā apmērā iegādāties, kādas ir patlaban aktuālākās problēmas mūspuses iedzīvotājiem, cenšoties paātrinātā tempā kļūt par tā saucamo digitālo cilvēku? Dalīties pēdējo mēnešu un arīdzan stingro ierobežojumu ēnā pavadītā svētku laika vērojumos “Druva” aicināja trīs mobilo sakaru operatoru pārstāvjus, kuru klientu apkalpošanas centri rodami Cēsīs.

Tirdzniecības centrā “Glo­buss” esošajā “Bite Latvija” klientu apkalpošanas salonā “Druvai” apstiprināja, ka klientu apmeklējuma uzvirmojums nudien bijis tieši nedēļā pirms Ziemassvētkiem, kad daudzi nojautuši, bet nav bijis skaidrības, kādi ierobežojumi gaidāmi. Arī pēcāk vēl interese bijusi, taču, kā paredz pašreizējie noteikumi, klātienē iegādājamas vien saziņas priekšapmaksas kartes, SIM kartes un tālruņi, lai iedzīvotāji arī ārkārtējās situācijas laikā nepaliktu bez sakaru iespējām. Datori un arī planšetes patlaban iegādājamas vien attālināti.

Uz svētkiem kopumā iepirkšanās bijusi intensīvāka nekā klātienē, tā saņemot attālināti iegādāto preci, taču tā arī telekomunikācijas ierīču veikalos ir jau tradici­onāla tendence saulgriežu un gadumijas laikā. Nupat šī aktivitāte un arī cilvēku satraukums, šķiet, mazinājies, arī saziņā par dažādiem tehniskajiem sarežģījumiem klienti kopumā izturas saprotoši, avīzei atzina salona konsultante.

Platībā nelielais Latvijas Mobilā telefona Cēsu klientu apkalpošanas centrs, kas mīt pie Vienības laukuma, līdz ar patlaban spēkā esošajiem ierobežojumiem var uzņemt vienlaikus tikai divas personas, klientiem nākoties uzgaidīt arī aiz salona durvīm. Taču centra pārstāve Kristīne Lazdiņa apliecina, ka līdz šim nav izjustas pret darbiniekiem vērstas negācijas. “Protams, cilvēks jūtas vīlies, ja atnāk uz veikalu ar mērķi iegādāties nepieciešamo preci un aptver, ka tas nav iespējams,” ar izpratni par klientu reakciju pirmajās dienās teic K.Lazdiņa, vienlaikus arī apstiprinot, ka nav novērota izteikti paniska ierīču iegādāšanās, gaidot katru jauno liegumu. Lai gan pēdējās pāris nedēļās klātienē vairs nevar nopirkt neko citu kā telefonus un priekšapmaksas kartes, tomēr apmeklējuma intensitāte bijusi gana liela. Daudzi joprojām labprātāk izvēlas klātienē noformēt jaunus pakalpojuma līgumus vai saņemt kādas konsultācijas.

Vaicāta par pandēmijas ietekmi uz klientu vajadzībām, “Tele2” centra Cēsīs vadītāja Ravita Berķe stāsta, ka jau kādu laiku novērots lielāks pieprasījums pēc bezlimita mobilo sakaru pieslēgumiem un mobilā mājas interneta: “Kvalitatīviem mobilajiem sakariem mūsu ikdienā ir arvien būtiskāka nozīme, it īpaši pandēmijas laikā, kad daudzi strādā un mācās attālināti.” Tāpat klienti izvēlas arī dažādas viedierīces, tostarp telefonus, kas atvieglotu ikdienu un pašreizējās komunikācijas iespējas. “Svētku laikā strauji – līdz pat četrām reizēm – palielinājās pieprasījums pēc dažādiem gadžetiem, piemēram, viedpulksteņiem, bezvada austiņām,” atzīmē R.Berķe, minot, ka, visticamāk, klienti tos pasnieguši kā dāvanas tuviniekiem. Vēl gana uzkrītoša tendence līdz ar pēdējiem tirdzniecības procesa ierobežojumiem bijusi preču iegāde internetveikalā, tos izņemot “Tele2” centrā, jo klienti arī apzinājušies kurjeru un pasta pārslodzi. “To aktīvi izmantoja arī cēsnieki, kuri nāca uz mūsu klientu centru pēc pasūtītajām precēm,” atklāj centra vadītāja, paužot apņēmību šo iespēju saglabāt arī turpmāk. Kopumā apmeklētāji esot priecīgi par saglabāto iespēju saņemt konsultācijas klātienē, jo daudziem atrisināt dažādās problēmsituācijas joprojām ir krietni ērtāk tā nekā digitālajā vidē.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *