Ziņas

Sports

Kad emocijas virmo un nerviem pārslodze

Atpakaļ spēlē. Šajā sezonā badmintonā sevi atkal arvien labāk piesaka Liene Pērkone, kura atgriezusies spēlē pēc neliela pārtraukuma.Foto: Māris Buholcs

Kārtējo sportisko gadu noslēguši badmintonisti, aizvadot 2015.gada Cēsu atklāto meistarsacīkšu astotās, pēdējās, kārtas spēles badmintonā.

Turnīru rīko biedrība “Sporta klubs “Saulrīti”” sadarbībā ar novada pašvaldību, un, kā norāda biedrības vadītājs Oļģerts Tīliks, pēdējā posma spēles parādīja esošo dalībnieku gatavību uz augstāku līmeni, proti, republikas meistarsacīkstēm: “Ieradušies bija gan tie, kuriem “kaut kas spīdēja”, proti, iespēja tikt pie kopvērtējuma medaļām, gan tie, kuri vēlējās cīnīties par augstāku starta pozīciju nākamā gada pirmā posma spēlēm. Kā pārsteiguma moments bija “Studio pizza” dāvātie ielūgumi pirmās dienas sacensību uzvarētājiem.”

Sacensības turpinājās divas dienas, dalībnieku vidū gan tie, kam šī ir pirmā sezona badmintonā, gan krietni pieredzējuši spēlētāji. Viņu vidū arī Dzintars Bujāns, kurš piedalījās vien sacensību otrajā dienā, jo sestdien demonstrēja savu varējumu Latvijas senioru čempionātā, kas notika Valmierā. Sacensības izrādījās veiksmīgas, MS 50 grupā Dzintaram sudraba medaļa vienspēlēs un bronza – dubultspēlēs kopā ar Modri Jankovski.

Dzintars stāsta, ka badmintonu spēlē jau vairāk nekā 30 gadus: “Pēdējā laikā gan nesanāk uzspēlēt tik daudz, kā gribētos. Treniņiem neatliek laika un spēka pēc darba dienas, taču uz sacensībām nāku regulāri. Ja vēl ar jaunajiem varu uzspēlēt līdzvērtīgi, jāspēlē. Turnīra diena iedod arī labu tonusu nākamajam darba cēlienam.”

Savu panākumu Valmierā Dzintars vērtēja atzinīgi, tas apliecinot, ka prasmes nekur nav zudušas. Bronza dubultspēlēs esot zināms pārsteigums, jo kādus piecus gadus dubultspēlēs neesot startējis, arī ar Modri šī bijusi pirmā kopā spēlēšana.

“Tur svarīgi saspēlēties. Tas nav kā vienspēlēs, kur viss atkarīgs tikai no savas varēšanas. Taču pieredze nāca talkā, un panākums ļoti labs,” atzina Dzintars Bujāns.

Ļoti emocionāli spēles aizvadīja Kristaps Šņepsts. Pēc kārtējās smagajā spēlē nākušās uzvaras viņš atzina, ka vienmēr spēlējot emocionāli un raketes lūstot viena pēc otras. “Spēlei tas dažkārt palīdz, bet naudas makam gan ne,” smejot piebilst Kristaps.

Kopvērtējumā pērn Kristaps uzvarēja, šogad nācās samierināties ar otro vietu. Viņš gan atzīst, ka agrāk konkurence bijusi spēcīgāka, arī pats šobrīd domājot, vai nākamgad startēt Cēsu čempionātā: “Ir vajadzīgs spēcīgs dalībnieku sastāvs, tas ļauj augt ikvienam spēlētājam, arī vājākajiem. Badmintons man patīk, tas neļauj sēdēt uz vietas, attīsta domāšanu, reakcijas ātrumu. Lai gūtu labus rezultātus, jābūt vispusīgi attīstītam. Ja ar kājām netiksi domām līdzi, rezultāta nebūs. Protams, vajadzīgs arī talants, bet bez smaga darba nekas nesanāks.”
Pēc pārtraukuma, kas saistīts ar bērniņa piedzimšanu, šogad laukumos atgriezusies Liene Pērkone. Pēdējā posmā rādīja labu sniegumu, tiesa, startēts ne visos posmos, tāpēc kopvērtējumā augstas vietas nebija. Liene atzīst, ka bez badmintona nevar: “Esmu ilgi spēlējusi, nevaru bez tā. Izmēģināju arī citus sporta veidus, bet badmintons patīk vislabāk. Jāteic, ka atsākt nav viegli, taču ar katru posmu sokas arvien labāk. Tagad tikai jāatgūst agrākā sportiskā forma un jāatgriežas labāko pulkā.”

Vīriem elites grupā uzvarētāja tituls valmierietim Robertam Laurim, kurš stāsta, ka galvenie konkurenti ir vēl divi Valmieras spēlētāji – Kristaps Šņepsts un Gatis Grigorjevs. Tieši pret viņiem nopietnākās spēles, un iznākums nav viegli prognozējams. Jautāts, vai spēlēt pret zināmu partneri vieglāk, Roberts saka, ka tas ir koks ar diviem galiem: “Jā, es viņus zinu, bet jāņem vērā, ka arī viņi pārzina manu spēli.”

Roberts arī norāda, ka badmintonā lēmumi jāpieņem zibenīgi, bet tas nāk ar pieredzi: “No malas varbūt liekas, ka mēs te bumbojamies, bet patiesībā notiek liela smadzeņošana un fiziskā slodze. Tas lieliski palīdz atslēgties no ikdienas, jo spēles laikā ne par ko citu nav iespējams domāt.”

Sacensību rezultāti. Pirmajā dienā elites klasē dāmām – Grieta Jermacāne, Liene Pērkone, Sanda Viskanta, Inga Jaunīte, Zane Vilcāne, Daniela Langina; vīru grupā – Roberts Lauris, Alekss Noviks, G. Jermacāne (vīru grupā startē treniņnolūkos), Antons Tkačenko, L. Pērkone (vīru grupā startē treniņnolūkos), Gatis Grigorjevs.

Otrajā dienā elites klasē dāmām – G. Jermacāne, S. Viskanta, L. Pērkone, Z. Vilcāne, D. Langina, I. Jaunīte; vīriem – R. Lauris, G. Jermacāne, G. Grigorjevs, K. Šņepsts, A. Tkačenko, L. Pērkone.

Fināla otrais sešnieks dāmām – Kitija Berga, Alise Zelča, Inga Miezīte, Beatrise Ivanova, Patrīcija Logina, Annemarija Volfa; vīriem – Z. Vilcāne (vīru grupā spēlē treniņnolūkos), Vitālijs Ribakovs, Patriks Krūze, Intars Ērglis, Dzintars Bujāns, Viktors Ivanovs.

Sieviešu dubultspēles: G. Jermacāne/ L. Pērkone, K. Berga/ D. Langina, I. Jaunīte/ I. Miezīte, B. Ivanova/ A. Zelča.

Vīru dubultspēles – G. Grigorjevs/ K. Šņepsts, I. Ērglis/ R. Lauris, P. Krūze/ A. Tkačenko, V. Ivanovs/ M. Romka – Laurītis, A. Juzups/ J. Muižnieks.

Jauktajās dubultspēlēs – R. Lauris/ S. Viskanta, G. Grigorjevs/ D. Langina, A. Tkačenko/ L. Pērkone, K. Šņepsts/ K. Berga, P. Krūze/ Z. Vilcāne, J. Muižnieks/ I. Jaunīte.

Apkopojot visu astoņu kārtu rezultātus un atbilstoši nolikumam atmetot neveiksmīgāko posmu, čempiona titulu dāmu vienspēlēs 44 dalībnieču konkurencē nosargāja Grieta Jermacāne, otrā Zane Vilcāne, kura līdz ar to debitēja Slavas alejā, trešā Sanda Viskanta.

Vīriem 55 dalībnieku konkurencē pirmais Roberts Lauris, otrais – Kristaps Šņepsts, trešais Gatis Grigorjevs.
Sieviešu dubultspēlēs (18 dalībnieces) sešas labākās: I. Jaunīte, I. Miezīte, B. Ivanova, N. Konovalova, A. Zelča, D. Mateusa.

Vīru dubultspēlēs ( 23 dalībnieki): A. Juzups, M. Jankovskis, A. Tkačenko, V. Ivanovs, J. Muižnieks, M. Romka – Laurītis.

Jauktajās dubultspēlēs (13 dalībnieki): A. Juzups, M. Jankovskis, A. Tkačenko un I. Jaunīte, I. Miezīte, B. Ivanova.
Kluba “Saulrīti” vadītājs O. Tīliks atgādina, ka 2016.gada meistarsacīkšu pirmā posma spēles, kā parasti, notiks janvāra pirmajā sestdienā un svētdienā Cēsīs, Lapsu ielas sporta zālē: “Meistarības uzlabošanai laika pietiek. Uz priekšu!”