Ziņas

Sabiedrība

Jūnijā svinēs Madonas pilsētas 90.jubileju

No 1.jūnija līdz 5.jūnijam Madonā atzīmēs pilētas 90.gadu jubileju, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Miķelsone.

Madonas pilsētas svētki tiks atklāti trešdien, 1.jūnijā, plkst.18 Saieta laukumā ar koru koncertu “Dziesmu diena Madonā – Latvijas pirmajiem skolēnu dziedāšanas svētkiem 150”. Koncertā piedalīsies gandrīz 900 dalībnieki no visas Latvijas, tostarp arī orķestri. Savukārt pēc koncerta turpat notiks danču vakars ar folkgrupu “Rikši”.

Ceturtdien, 2.jūnijā, pilsētā gaidāmās kristīgās aktivitātes. Plkst.11 Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs notiks lekcija un diskusija “Garīgās vērtības sabiedrībā”, uz kuru aicināts ikviens. Tajā piedalīsies Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs un citi garīgās un akadēmiskās jomas pārstāvji.

Vakarpusē plkst.18 Saieta laukumā notiks Madonas Romas katoļu baznīcas svētgleznas “Vissvētākā Jaunava Marija – Kristīgo Palīdzība” kronēšanas svētā mise (ar Iestiprināšanas sakramentu), kuru vadīs arhibīskaps Stankevičs.

Piektdienas plkst.10 pie Madonas novada bibliotēkas notiks pasākums “Madona pasaulē, pasaule Madonā”, kur gaidāmas aktivitātes visām vecumu grupām. Savukārt vakarā Saieta laukumā gaidāma zaļumballe Madonas pūtēju orķestra muzikālajā pavadījumā.

Sestdiena pilsētas svētku laikā tradicionāli ir bagātākā ar pasākumiem visiem vecumiem un gaumēm. Plkst.11 Saieta laukumā notiks “Enduro” motociklu Baltijas čempionāta atklāšanas pasākums un motociklu parāde. Prognozēts, ka divu dienu pasākumā piedalīsies līdz 180 dalībniekiem. Bāzes vieta – Smeceres sils, kopējais trases garums – 64 kilometri.

Plkst.12 Saieta laukumā notiks “Deju maratons”, kurā piedalīsies Madonas novada un pārnovadu tautas un mūsdienu deju kolektīvi. Gaidāmi dažādi izklaides un atpūtas pasākumi ģimenēm – izstādes, laivu braucieni, izjādes ar zirgiem, radošās darbnīcas, ielu aktivitātes u.c. Tāpat notiks tradicionālais amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādus izstrādājumus sev un saviem tuvajiem, kā arī turpat paēst un atspirdzināties.

Skvērā pie Madonas kultūras nama plānota “Grila darbnīca”, kas īpaši vilinoša šķitīs ēdiena gatavošanas entuziastiem, jo ar zināšanām un praktisku darbošanos grila ēdienu pagatavošanā dalīsies restorāna “Ostas skati” šefpavārs Ingemārs Ladigs.

Vakarā vairāki pilsētas namu logi un skatlogi pārvērtīsies par “skatuvēm”, kurās darbosies mākslinieki, notiks performances un tiks izstādītas gleznas. Šāda veida aktivitāte pilsētā notiks pirmo reizi.

Tāpat visas dienas garumā notiks sporta aktivitātes – Madonas novada atklātais čempionāts spiešanā guļus, “Latvijas spēcīgākā pilsēta”, kurā spēkus varēs svaru stieņa spiešanā varēs izmēģināt ikviens, kā arī simultantspēle dambretē (viena persona spēlē ar vairākām). Sestdienas aktivitātes noslēgsies ar lielo pilsētas svētku balli Saieta laukumā, kurā piedalīsies Latvijā zināmi mūzikas izpildītāji.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, lielākais kultūras notikums gaidāms tieši svētdien, 5.jūijā, kad gaidāms lielkoncerts “Raimondam Paulam 80. Madonai 90”, kas plkst.18 notiks Madonas multifunkcionālajā hallē.

Lielkoncertā piedalīsies maestro Pauls, Vidzemes augstienes kamerorķestris, muzikālais orķestris Kristapa Krievkalna vadībā, ģitārists Mārcis Auziņš, solisti Zigfrīds Muktupāvels, Normunds Rutulis, Daumants Kalniņš, Ginta Krievkalna, Aija Vītoliņa un citi.

Šis būs maksas pasākums, un informācija par biļetēm uz koncertu tiks sniegta pašvaldības mājaslapā.

Viens no jaunumiem ir ratu sacensības “Ripo raiti”, kurās aicināti piedalīties gan Madonas, gan citu novadu iedzīvotāji ar savu braucamrīku uz četriem riteņiem. Galvenais nosacījums – oriģināls ratu noformējums. Sacensības notiks vairākās grupās un distancēs (no 50 metriem līdz 150 metriem). Sacensību vieta būs Skolas iela, sākums plkst.13. Sacensību nolikums un pieteikšanās anketa publicēta pašvaldības mājaslapā “www.madona.lv”.

Tāpat svētdien gaidāmas arī sporta aktivitātes – tradicionālā Topbumba, kā arī orientēšanas sacensības gan profesionāļu, gan tautas klasē.

Pilsētas svētku programma ir bagāta dažādiem notikumiem un tiks papildināta gan ar pasākumiem, gan precīziem norises laikiem un citu būtisku informāciju.