Ziņas

Sabiedrība

Jūnijā Līgatnē notiks 2.Latvijas Lauku kopienu parlaments

No 3.jūnija līdz 5.jūnijam Līgatnē notiks 2.Latvijas Lauku kopienu parlaments, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku foruma pārstāve Līva Stupele.

Latvijas Lauku kopienu parlaments ir viens no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pasākumiem. Tajā tiks runāts par izaugsmes priekšnosacījumu radīšanu mazajās pilsētās un lauku reģionos.

Līgatnē pulcēsies lauku kopienu pārstāvji no Latvijas, Eiropas Savienības un citām valstīm, lai kopā ar politikas veidotājiem un attīstības organizāciju pārstāvjiem diskutētu ne tikai par lauku un mazpilsētu kopienu izaicinājumiem, bet arī rastu risinājumus un iespējas lauku attīstībai.

Lauku kopienu parlaments noslēgsies ar kopīgi izstrādātu rezolūciju, kas iekļaus kopienu un politikas veidotāju apņemšanos konkrētām rīcībām nākamajos divos gados un ilgtermiņā.

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa- Lukaševica (V) uzskata, ka Lauku kopienu parlaments ir izcila iespēja novadu, pilsētu, pagastu kopienu pārstāvjiem rast jaunas idejas un iespējas. Pasākumā varēs dalīties ar pieredzi un zināšanām un kopīgi noteikt mērķus.

Pašiniciatīva, aktīva dalība un līderība ir izšķiroši svarīgi, veidojot un attīstot Latviju, skaidro Kalniņa- Lukaševica.

LETA