Ziņas

Sabiedrība

Lietavas Cēsu novada pašvaldībai izmaksās vairāk nekā 80 000 eiro

Ūdens rādījis savu spēku. Cēsīs nesenajās lietavās tika papostīta Peldu iela. Ūdens gāzies pāri brauktuvei, jo caurteka bijusi aizdambējusies.Foto: Aivis Riekstiņš

Kopumā lietavu postījumi, kas notika jūnija otrajā pusē, Cēsu novada pašvaldībai izmaksās vairāk nekā 80 000 eiro, aģentūru LETA informēja Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

“Lietus intensitāte Cēsu apkārtnē bijusi nudien spēcīga, tāpēc bija radušies vairāki plaši un bīstami izskalojumi,” atzina Pots.

Kaut arī kopējās izmaksas vēl tiek lēstas, skaidras vairākas lielās izdevumu pozīcijas. Piemēram, 42 000 eiro bija nepieciešami Vintergravas nostiprināšanai, lai tālāk netiktu bojāta Gaujas iela. Darbi tur jau pabeigti.

Vēl 12 000 eiro bija nepieciešami dažādu mazāku ielu izskalojumiem, kas arī jau paveikts. Peldu ielai bija vajadzīgi 10 000 eiro, 9000 eiro – Raiņa ielai. Papildus 3000 eiro izmaksās lietus seku novēršana Pūces ielā, 2400 eiro Ata Kronvalda ielā pie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo un 2000 eiro – Ūdens ielā.

Vēl notiek projektēšanas darbi divu mūru Palasta un Rīgas ielā atjaunošanai, no kuriem pirmais sabruka, bet otrs sabrukšanas draudu dēļ tika nojaukts. Kopējās summas to atjaunošanai vēl tikai taps zināmas. Tāpat ir skaidrs, ka Ainavu ielai būs nepieciešami aptuveni 10 000 eiro.

Līdzekļi tiek ņemti no Cēsu novada pašvaldības Nekustamo īpašumu nodaļas un Komunālās nodaļas budžetiem. Lielāko daļu ieguldījumu no Komunālās nodaļas budžeta veido ziemas perioda līdzekļu ekonomija, par ko bija plānota vairāku pilsētas trotuāru atjaunošana, kas, iespējams, šosezon vairs nenotiks.

LETA jau informēja, ka naktī uz 27.jūniju spēcīgo lietavu radītais ūdens apjoms bojājis Cēsu pilsētas infrastruktūru – iekustināta siena Vaļņu ielā, Vintergravā radies izskalojums, savukārt Palasta ielā sabrucis mūris.