Ziņas

Sabiedrība

Jūnijā daļai televīzijas lietotāju būs jāpārskaņo TV uztvērējs

17.jūnijā Latgalē un daļā Vidzemes reģiona bezmaksas un maksas televīzijas programmu izplatīšanas tīklos tiks mainītas zemes ciparu televīzijas (TV) signāla apraides frekvences, līdz ar ko tiem iedzīvotājiem, kam TV uztvērēji vai dekoderi informāciju neatjaunos automātiski, būs jāveic TV kanālu meklēšana manuāli, aģentūru LETA informē Latvijas ''Valsts radio un televīzijas centrs'' (LVRTC) un “Lattelecom”.

Kā informē LVRTC un “Lattelecom” pārstāvji, vairumā gadījumu jaunās paaudzes TV uztvērēji un dekoderi, ko iedzīvotāji izmanto televīzijas uztveršanai, atjaunos informācijas plūsmu automātiski, tādējādi iedzīvotāji neērtības neizjutīs. Taču gadījumos, ja iekārtās frekvenču informācija neatjaunināsies automātiski, iedzīvotājiem būs jāveic TV kanālu meklēšana manuāli.

Frekvenču maiņa tiek veikta saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumiem, kas paredzēja atsevišķu frekvenču joslu līdz 2015.gada 1.jūlijam izmantot zemes ciparu televīzijas apraidei, savukārt no šā gada 1.jūlija tā ir jāatbrīvo mobilo sakaru sistēmu vajadzībām. Vienlaicīgi ar joslas atbrīvošanu tiek veiktas izmaiņas arī bezmaksas televīzijas programmu izplatīšanas tīklā, uzlabojot uztveršanas apstākļus Latgalē un daļā Vidzemes reģiona.

No 17.jūnija TV raidošā stacija Māļos (pie Skujenes), Cesvainē un Alūksnē bezmaksas televīzijas programmas – Latvijas Televīzijas 1. un 7.programmu, Vidzemes televīziju, Ogres Televīziju un TV24 – raidīs 22.televīzijas kanālā, bet Rēzeknes, Dagdas un Daugavpils TV raidošās stacijas turpmāk raidīs 27.televīzijas kanālā.

Savukārt maksas TV programmās izmaiņas ir šādas – Cesvaines un Alūksnes TV raidošajās stacijās 58.kanāls tiek aizstāts ar 46.kanālu, 22.kanāls ar 41.kanālu, 69.kanāls ar 58.kanālu, Daugavpils TV raidošajā stacijā 27.kanāls tiek aizstāts ar 47.kanālu, bet Rēzeknes TV raidošajā stacijā 62.kanāls tiek aizstāts ar 44.kanālu, 27.kanāls ar 47.kanālu, 37.kanāls ar 40.kanālu.

Iedzīvotāji, kuri arī pēc manuālas TV programmu atjaunošanas saskaras ar tehniskām nepilnībām, tiek aicināti zvanīt pa bezmaksas informatīvo tālruni 6708792 (LVRTC) vai 177 (“Lattelecom”).

No 2014.gada 1.janvāra LVRTC nodrošina zemes televīzijas bezmaksas kanālu apraidi, savukārt SIA “Lattelecom” nodrošina virszemes maksas televīzijas apraidi.

LETA