Ziņas

Izklaide

Jūlija otrajā pusē notiks Cēsu svētki

No 24.jūlija līdz 26.jūlijam notiks Cēsu svētki, kurus varēs uzskatīt par ģenerālmēģinājumu 2016.gada pilsētas svētkiem, kad Cēsis svinēs 810 gadu jubileju.

Kā aģentūru LETA informēja Cēsu novada domes komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs, šī gada lielākais svētku jaunums, neapšaubāmi, ir atjaunotā cēsnieku gājiena tradīcija.

Svētku jaunums būs tas, ka, pateicoties Cēsu novada pašvaldības un uzņēmēju atbalstam, visi pilsētas svētku notikumi būs pieejami bez maksas. Šogad “Fono Cēsis” skatuve no Līvu laukuma pārceļas uz mūziķiem un skatītājiem ērtāku vietu – Pils parka estrādi.

Šovasar tiks atjaunota pēdējos gados piemirsta pilsētas svētku tradīcija – cēsnieku gājiens. Tas notiks 25.jūlija vakarā plkst.22 (pulcēšanās gājienam Rožu laukumā no plkst.21.30). Lai tas tiešām būtu atšķirīgs cēsnieku gājiens, pašvaldība aicina tajā doties ar iedegtu pilsētas simbolu – lukturīti. Tie, kam mājās jau ir lukturis, var doties gājienā ar to. Kam vēl nav, varēs gaismekli izgatavot paši ģimeņu darbnīcās Maija parkā vai nopirkt tirdziņā Rožu laukumā. Gājiens no Rožu laukuma pūtēju orķestra pavadījumā pa Rīgas un Lenču ielu virzīsies uz Pils parku, kur to skanīgi sagaidīs “Fono Cēsis”. Cēsnieki aicināti piedalīties, lai gājiens ar lukturīšiem kļūtu par skaistu un noturīgu pilsētas svētku tradīciju.

Vēl viens jaunums, pilsētas svētkos šogad uzstāsies ielu mākslinieki – mīmi, klauni, ielu vingrotāji. Sestdien, 25.jūlijā, no plkst.19 līdz plkst.21 Rīgas ielā norisināsies Latvijas ielu mākslinieku svētki, kuros aktīvi iesaistīties varēs arī skatītāji, vērtējot un balsojot par labākajiem priekšnesumiem.

Nenoliedzami, svētkos būs arī tradicionālas vērtības – pasākumi un darbnīcas ģimenēm Maija parkā, tirdziņi vecpilsētā, etno-eko festivāls “Sviests” ar amatnieku gadatirgu Pils dārzā. Rožu laukumā visu dienu gaisu tricinās Latvijas pūtēju orķestri, bet vecajā tirgus paviljonā tiks izcīnīts pūtēju orķestru kauss. Pilsētas svētki noslēgsies ar sporta dienu vecpilsētas laukumos.

Plašāka Cēsu svētku programma pieejama Cēsu pašvaldības mājaslapā “www.cesis.lv”.