Ziņas

Sabiedrība

Jubileja iezīmē nākotni

Jubilejā. Ilggadējais prāvests Bernards Kublinkis, prāvests Ronalds Melkers un draudzes loceklis Leons Staris dievnamā. Foto: Sarmīte Feldmane

Cēsu Kristus Karaļa katoļu baznīca nosvinēja sava dievnama 90 gadu jubileju.

“Tas ir cilvēka mūža garums, bet pavisam nedaudzi gadu desmiti baznīcai,” atzina draudzes prāvests Ronalds Melkers.

Sagaidot jubileju, draudze lab­iekārtojusi pagalmu, kas tagad kļuvis plašs, to klāj bruģis. Līdz pat pagājušās nedēļas nogalei te slējās telts, kurā vasarā notika dievkalpojumi, jo baznīcas iekštelpās notika remonts.

“Visu esam paveikuši pašu spēkiem. Cilvēki neskaitīja stundas, strādāja, lai mūsu baznīca pārvērstos. Ieguldīti daudzi tūkstoši naudas un vēl katra darbs, materiālais un morālais atbalsts. Pašu darītam ir svētība. Mums ir mājas,” atgādināja draudzes prāvests.

Jubilejas reizē draudze, atbalstītāji, draugi satikās atjaunotajā baznīcā. Daudziem pārsteigums bija liels – vienkāršība, svinīgums. Nekā lieka, katru sagaida Jēzus, piedodot un dodot svētību. Šķita, ka telpa kļuvusi plašāka. Logus izgaismoja sveces, dievnamu – pirms 90 gadiem draudzes locekļa Sproģa ģimenes dāvinātais kroņlukturis.

“Baznīcā ir viena svētbilde, viens krusts un viens, nevis trīs altāri kā agrāk. Ierasto solu vietā ir ērti krēsli. Pelēkie toņi ir pateicīgi, lai katrā dievkalpojumā, katros svētkos izceltu svarīgāko. No kaut kā ir jāatsakās, lai kaut ko iegūtu,” stāstīja R.Melkers un piebilda, ka, arī pārkārtojot pagalmu, sākumā bijis grūti pierast, ka vairs nav daudzo puķu dobju, toties visi ieraudzīja rožu krūmu.

Gadu desmitos tie, kuri kalpoja, kuriem mazā Cēsu baznīca bija tuva un mīļa, to veidoja, uzturēja. “Baznīca nav tikai ēka un telpa, tā celta Dieva godam un cilvēkiem. Varam pateikties Dievam, ka mums ir baznīca un ticība sirdī. Tā prasa, lai kaut ko darītu Dieva godam. Esam kopā tik daudzus gadus. Būt dzīvespriecīgiem, dzīvot ar smaidu, savu reizi notraukt kādu asaru, jo dzīvē jau ir viss,” sacīja priesteris Bernards Kublinskis, kurš Cēsu draudzē nokalpojis 45 gadus.

Katoļu draudzi baznīcas 90 gadu jubilejā sveica Sv. Jāņa baznīcas draudzes mācītājs Didzis Kreicbergs un Cēsu Baptistu draudzes mācītājs Oļegs Jermo­lajēvs. Kristieši atgādināja, ka Cēsīm un apkārtnei katrs dievnams ir svētība. R. Melkers uzsvēra draudžu sadraudzību un pau­da pārliecību, ka nākamgad Kapu svētki Cēsīs luterāņiem un katoļiem notiks kopā.
Katoļu draudzes loceklis Leons Staris novēlēja, lai baznīca būtu ikviena patvērums. “Mēs turpinām iesākto ceļu pretī savas baznīcas simtgadei,” viņš uzsvēra.

Draudzes locekle Veronika Keiša, kurai jau cienījami gadi, svinīgajā brīdī jutās laimīga: “Man viss jaunais patīk. Skatos un brīnos, cik telpa liela kļuvusi. Un galvenais, ka jaunie ienāk draudzē. Arī mums jādzīvo nākotnei. Bija pierasts pie vecās baznīciņas, bet vai tagad tā nav jauka?”

90 gadu jubilejas ielūgumus rotāja lakonisks “90!”. Ne viens vien te saskatīja angļu vārdu “go”, latviski – “ej”. Arī jubilejas svinībās, kurās ikvienu priecēja brīnišķīgs koncerts, vairāk izskanēja:”Lai pagātne pagātnei, dzīvosim nākotnei!”