Ziņas

Sports

Jubileja bez tortes

Vakar apritēja 97 gadi kopš 1923. gada 26. novembra, kad nodibināja Latvijas Basketbola savienību, lai organizētu sacensības un pārstāvētu valsti starptautiskajā sporta dzīvē.

Iepriekšējos gados šajā laikā basketbola sabiedrība pulcējās uz Latvijas Basketbola savienības (LBS) sapulci, pasniedza arī Gada balvas. Šoreiz tas nenotiek, ņemot vērā pārtraukto 2019./2020. gada sezonu un daudzās nenotikušās starptautiskās spēles, LBS valde nolēmusi nepiešķirt “Gada balvas 2020”.

LBS prezidents Raimonds Vējonis savā vēstījumā norādījis: “Dzimšanas dienas torti griezīsim, kad būs apturēts bīstamais pretinieks. Šīs svētku tradīcijas noteikti turpināsim, taču patlaban realitāte piespiedusi svētkus svinēt klusāk un attālināti. Gandrīz 100 gados Latvijas basketbols piedzīvojis dažādus laikus un pieveicis dažādus pretiniekus. Tiksim galā arī ar 2020. gada lielo izaicinājumu (..). Sveicu visus basketbola cilvēkus jubilejā un aicinu nedēļas nogalē neklātienē atbalstīt vīriešu valstsvienību cīņā par ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru.”