Ziņas

Sports

Joprojām virtuāli

Distancē. Kārtējās sacensības, skrienot reāli, bet sacenšoties virtuāli, aizvadījuši sporta kluba “Ašais” skrējēji. 98 dāmu konkurencē Stella Paltiņa, Elza Niklase un Renāte Beļājeva ierindojās attiecīgi 13., 14. un 15.vietā.Foto: no albuma

Visi ar nepacietību gaida ne tikai pavasari, bet arī ierobežojumu mazinājumus, lai varētu ļauties plašākām aktivitātēm, tostarp sporta sacensībām. Tikmēr nākas joprojām laiku veltīt tikai treniņiem, sacensību azartu meklējot virtuālajos pārbaudījumos.

Savas virtuālās sacensības turpina sporta kluba “Ašais” skrējēji, kuri aizvadījuši otro startu VDOT O2 izaicinājumā, šoreiz izvēloties citas distances. Izaicinājumā iesaistījās 291 skrējējs no vairāk nekā 15 pasaules valstīm. Jau rakstīts, ka dalībnieki var skriet sevis izvēlēto distanci, bet rezultāts tiek noteikts, izvērtējot skābekļa daudzumu minūtē, kas tiek patērēts slodzes laikā. Jo labāks dalībnieka rezultāts (kas nozīmē arī labāku skābekļa patēriņu), jo VDOT skaitlis augstāks, un noteikta skaitļu zona dod noteiktu līmeni no viens līdz 10.

Kluba treneris Austris Āboliņš atzinis, ka šis formāts ir ļoti demokrātisks, tas parāda katra skrējēja kondīciju.

Samērā lielajā konkurencē augsto septīto vietu kopvērtējumā un trešo vietu 13 – 18 gadus vecajiem izcīnījis Roberts Glazers, kurš izvēlējās skriet 1500m distanci. Treneris gan norāda, ka brāzmainais vējš un aukstums, kā arī “zaķa” trūkums Bauskas stadionā neļāvis uzskriet plānoto, tomēr rezultāts (4:16) ir pietiekami jaudīgs.

Četri kluba skrējēji izvēlējās sevi pārbaudīt 5 km distancē, visi sasniedzot personīgos rekordus. Robertam Cercinam pirmais starts 5 km ātrāks par 20 min – (19:19), kas ļāva ierindoties 44. vietā kopvērtējumā. 13-18 gadīgo grupā viņam devītais rezultāts.

No meitenēm labāko rezultātu uzrādīja Stella Paltiņa (20:16), kurai 13. vieta 98 sieviešu konkurencē! Uzreiz aiz Stellas kluba biedrenes Elza Niklase, bet tūlīt aiz viņas – Renāte Beļā­jeva.