Ziņas

Kriminālziņas

Joprojām piedāvā īrēt dzīvokļus un izkrāpj naudu

Policija atkārtoti aicina “neiekrist” uz dzīvokļu izīrētājiem, kuri lūdz samaksāt priekšapmaksu par dzīvokli, kas redzēts tikai fotogrāfijās, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

Pēc viņas teiktā, Cēsīs reģistrēts jau ceturtais šāda veida gadījums. Tas noticis 21.janvarī. Savukārt, vakar policijā vērsusies kāda Alojas novada iedzīvotāja, kura 10.janvārī avansā samaksājusi 220 eiro lielu summu, bet potenciālais izīrētājs pazudis.

S.Virse norāda, ka pirms laika policija jau vēstīja, ka pēdējo trīs mēnešu laikā Vidzemē reģistrēti vairāki gadījumi, kad īrēt gribētāji kļuvuši ar krāpnieku upuriem un kārotā dzīvokļa dēļ zaudējuši vairākus simtus eiro.

Policija aicina nekādā gadījumā neveikt maksājumus par kaut ko, kas nav redzēts klātienē. Policija brīdina, ka šādās situācijās gandrīz vienmēr pastāv risks kļūt par krāpnieku upuri un pazaudēt savu naudu. Jebkāda priekšapmaksa var tikt pieprasīta un maksāta tikai tādā gadījumā, ja ir redzēts īpašums, dokumenti, kas apliecina, ka konkrētais cilvēks ir dzīvokļa īpašnieks, ir noslēgts abpusēji saskaņots īres līgums, kurā arī tiek noteikts priekšapmaksas apjoms un jūs esat saņēmuši dzīvokļa atslēgas. Pretējā gadījumā nav nekādas garantijas, ka darījums ir īsts.

Sagatavojusi Anda Dzenža