Ziņas

Redzeslokā

Joprojām pārdošanā

Cēsu novada deputāti pagājušās nedēļas sēdē izskatīja jautājumu par sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Cēsu Olimpiskais centrs” kapitāla daļu pārdošanu. Jau rakstīts, ka Cēsu novada pašvaldība, kas ir viens no kapitāldaļu turētājiem šajā SIA ar 20 daļām, izteikusi piedāvājumu Priekuļu novada pašvaldībai, kam pieder 40 daļas, iegādāties arī Cēsu pašvaldībai piederošās. Vēl 40 daļas ir Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK), kas izteikusi gatavību savas atdot pašvaldībai, kura izteiks tādu vēlmi.

Jau rakstīts, ka SIA valdes priekšsēdētāja pirms mēneša paziņoja, ka pārtrauc darba attiecības, un Priekuļu novada pašvaldība izsludināja konkursu uz šo amatu. Pieteicās 13 pretendenti, aizvadītajā piektdienā notika pārrunas, lai izvēlētos labāko.

Vakar kārtējā raundā tikās visas trīs iesaistītās puses. Klāt bija arī iespējamais centra vadītājs Mārtiņš Niklass, taču viņš norādīja, ka konkrētu atbildi sniegs tad, kad pašvaldības un LOK būs tikuši skaidrībā ar kapitāldaļu sadali. Viņam ir redzējums par bāzes attīstību, taču vajadzīga skaidrība par finansējuma apjomu, ko viena vai abas pašvaldības gatavas atvēlēt.

Priekuļu pašvaldības deputāts Jānis Mičulis atgādināja, ka viņi vēlas skaidri zināt, kāda ir pārdošanas cena, ar ko viņiem jārēķinās, kāda varētu būt nomas maksa par pamatlīdzekļiem.
Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs informēja, ka pēdējā domes sēdē pieņemts lēmums cenu noteikt, balstoties uz iepriekšējā gada pārskata rezultātiem. Uz pagājušā gada 31.decembri tie bija 1777 eiro, summa tiks aktualizēta uz pārdošanas brīdi, bet lielas nobīdes nevarētu būt. Pamatlīdzekļu noma varētu būt 14 000 eiro gadā, bet, ja Priekuļu pašvaldība šo summu iegulda bāzē, tā dzēšas.

Uz to J. Mičulis norādīja, ka deputātiem tagad nedēļa laika, lai apsvērtu priekšlikumus, izlemtu, vai pašvaldība gatava ieguldīt centrā lielāku summu nekā līdz šim. Priekuļu pašvaldības domes sēde paredzēta 19.oktobrī.