Ziņas

Sports

Joprojām neizšķirts

“Elvi” florbola līgas pusfinālu sērijās arī pēc trešās un ceturtās spēles nav radusies skaidrība par to, kuras komandas iekļūs Latvijas čempionāta finālā. Abos pāros: “SK Pārgauja” – “Lielvārde/ FatPipe” un “FBK Valmiera” – “Triobet/ Ulbroka” sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts ir neizšķirts 2:2.

Aizvadītās nedēļas nogalē “SK Pārgauja” pretiniekus uzņēma savā izslēgšanas spēļu mājvietā – Kocēnu Sporta namā. Atgādināšu, ka sērijas pirmajā spēlē Stalbes komanda uzvarēja pagarinājumā 5:4, bet otrajā piedzīvoja zaudējumu – 4:10.

Trešajā spēlē laukumā noteikumus diktēja čempioni – Lielvārdes komanda, un jau pēc četrarpus spēles minūtēm tablo rādīja 3:0 viņu labā. “Pārgaujas” komanda bija spiesta ņemt pārtraukumu, lai sakārtotu spēli. Drīz pēc tam vienus vārtus izdevās atgūt, precīzs bija Lauris Ābols, taču, pārtraukumā ejot, rezultāts 1:4. Otrajā periodā tikai vieni gūti vārti, vēlreiz precīzs bija L. Ābols, un pirms pēdējās trešdaļas itin cerīgais 2:4. Taču cerības noraka pretinieki, gūstot piecus bezatbildes vārtus, un tikai dažas sekundes pirms spēles beigām “SK Pārgauja” uzbrucējs Oskars Balodis guva trešos vārtus savai komandai. Spēle noslēdzās 9:3 Lielvārdes komandas labā.

Varēja likties, ka čempioni uztvēruši savu spēli un ceturtajā spēlē iegūs komfortablu pārsvaru sērijā, taču tā nenotika. Pirmajā periodā vairāk uzbruka Stalbes komanda, taču to pārvērst rezultātā neizdevās. Pirmie vārtus 15.minūtē guva Lielvārdes florbolisti, taču jau pēc 20 sekundēm O. Balodis rezultātu izlīdzināja. Arī šajā spēlē otrajā periodā tikai vieni gūtie vārti, taču šoreiz precīzi bija čempioni, izvirzoties vadībā 2:1. Trešajā trešdaļā valdīja līdzvērtīga spēle, bet visi galvenie notikumi notika pēdējās piecās minūtēs. Vispirms Gvido Lauga panāca neizšķirtu 2:2, bet minūti un septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām “SK Pārgauja” spēlējošais treneris Ingus Laiviņš izvirzīja savējos vadībā 3:2. Lai arī pretinieki mēģināja glābt spēli, mainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Stalbes komanda pašaizliedzīgi nosargāja uzvaru, sērijā panākot izlīdzinājumu 2:2.
Piektā spēle sestdien Lielvārdē, sestā – svētdien Kocēnos.

Līdzīgi notikumi risinājās arī sērijā starp Valmieras un Ulbrokas komandām. Atgādināšu, ka pirmajā spēlē ar 6:2 uzvarēja Valmieras komanda, otrajā ar 5:3 – “Triobet/ Ulbroka”. Trešajā spēlē galvenie notikumi risinājās spēles izskaņā. Ulbrokas komanda bija vadībā 5:3, likās, spēle noslēgsies viņu labā. Taču tad veiksme pievērsās “FBK Valmierai”, kas spēles pēdējās septiņās minūtēs guva piecus vārtus, svinot uzvaru 8:5. Ivo Baloža kontā vieni vārti un viena rezultatīva piespēle.

Diemžēl ceturtajā spēlē Valmieras komandai spēle vairs nevedās, 60 minūtēs tā arī neizdevās gūt vārtus, kamēr “Triobet/ Ulbroka” spēja sešas reizes raidīt bumbiņu “FBK Valmiera” vārtos. Divas rezultatīvas piespēles Artūra Jurševska kontā. Arī te sērijā neizšķirts 2:2.

Vai finālistus izdosies noskaidrot jau šajā nedēļas nogalē vai kādā no pāriem būs vajadzīga septītā spēle, šobrīd prognozēt grūti. Var tik piebilst, ka gan Stalbes, gan Valmieras komanda pirmo reizi spēlē pusfinālā, tagad arī fināls saredzams, kas var iedot papildu stimulu komandām. Lai gan, domājams, tā netrūkst ne čempioniem “Lielvārde/ FatPipe”, ne regulārā čempionāta uzvarētājiem “Triobet/ Ulbroka”.