Ziņas

Sports

Jauns pieteikums florbolā

Vidzemes reģionālais florbola čempionāts 3×3 formātā sāksies februāra pirmajā svētdienā ar spēlēm Cēsu 2.pamatskolas zālē. Turnīra idejas autors un organizators Normunds Eglītis stāsta, ka par šo ideju domājis jau krietnu laiku: “Redzam, ka arvien populārāks kļūst 3×3 florbols, kas tiek spēlēts nelielā laukumā ar maziem vārtiem bez vārtsarga, laukumā katrā komandā trīs spēlētāji. Šis ir pieejamāks florbols daudziem, jo nav nepieciešama pilna komanda. To var spēlēt ikvienā pagastā, kur komandu nevar savākt, bet ir daži labi spēlētāji vai domubiedri, kuri grib spēlēt, bet nav iespēju tikt kādā komandā. Te nav nepieciešams dārgais vārtsarga ekipējums, arī pati norise ir dinamiskāka.”

Turnīrs notiek sadarbībā ar Latvijas Florbola savienību, paredzēts aizvadīt piecus posmus – Cēsīs, Stalbē, Valkā, Līgatnē, Kocēnos-, bet fināls notiks Cēsīs 11.jūnijā, kad tiks noskaidrots, kurš būs pirmais Vidzemes čempions 3×3 florbolā. Pašvaldības, kurās notiek posmi, labprāt atbalsta turnīra norisi, atvēlot savas sporta bāzes.

Katrā posmā varēs piedalīties maksimums 32 komandas, bet finālturnīrā startēs 16 labākās. Finālam automātiski kvalificēsies posma uzvarētāji, pārējās komandas tiks noteiktas pēc iegūtajiem punktiem visa turnīra gaitā.

N. Eglītis stāsta, ka interese par turnīru liela, piesakās komandas ne tikai no vietām, kur turnīrs noritēs, bet arī no citām, tostarp Smiltenes, Rīgas, Siguldas: “Piedalīties var ikviens, netiks skatīts, kurš kādā līgā spēlē. Šis florbols interesants arī ar to, ka te ne vienmēr uzvar komanda, kurā it kā savākušies krietni meistarīgāki spēlētāji. Te ir daudzas nianses, ne tikai individuālā meistarība, tieši tāpēc turnīra iznākums ir neprognozējams.”