Ziņas

Sports

Jauns ieraksts volejbola vēsturē

Čempioni! Baltijas Sporta skolu un klubu čempionātā pirmo reizi čempionu titulu un kausu izcīnīja Cēsu Sporta skolas volejbolisti, pasniedzot vislabāko dāvanu savam trenerim Ģirtam Mārtiņsonam dzimšanas dienā.Foto: no albuma

Par Baltijas čempioniem volejbolā U17 vecuma grupā trenera Ģirta Mārtiņsona vadībā kļuvuši Cēsu Sporta skolas audzēkņi, kas ir lielākais sasniegums skolas vēsturē šajā turnīrā.

Līdz šim augstākais panākums kādai no sporta skolas komandām Baltijas čempionātā bijusi otrā vieta, tagad izdevies uzkāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Tradicionāli turnīrā, kas notiek tikai U17 grupā zēnu un meiteņu komandām, piedalās pa četrām labākajām komandām no visām trim Baltijas valstīm, bet, tā kā Lietuva pieteica tikai divas komandas, mājinieki (spēles notika Latvijā) varēja startēt ar sešām komandām. Cēsnieki gan dalību bija nodrošinājuši ar izcīnīto trešo vietu Latvijas jaunatnes čempionātā.

Vispirms notika spēles trijās apakšgrupās, cēsnieki savā izcīnīja 1.vietu. Ar 3:2 tika pārspēta Igaunijas komanda “Spordiklubi Tats/ Rae Sports School”, ar 3:0 “Vilnius Sports School Tauras” un ar 3:0 arī Jēkabpils Sporta skolas volejbolisti. Treneris gan norāda, ka rezultāts 3:0 neko nepasaka par spraigo spēles gaitu, īpaši pret Jēkabpils vienaudžiem: “Otrajā setā bijām iedzinējos 21:24, bet trešajā pat 19:24, un gala rezultāts varēja būt arī pavisam cits. Šoreiz veiksme laikam bija mūsu pusē. Pratām izmantot pretinieku kļūdas, tas mūsu spēlētājiem deva pārliecību, kas savukārt radīja satraukumu pretiniekiem. Viņi acīmredzot domāja, ka pēdējo punktu jau pretinieks uzdāvinās, bet tā šoreiz nenotika.”

Pusfinālā ar 3:0 pieveikta “Selver Tallin Sports School” (Igaunija), un par to treneris uzteic savas komandas spēli: “Puiši teicami nospēlēja visās pozīcijās, bija labas serves, labi uzņēma pretinieku servi, kas ir pamats veiksmīgam uzbrukumam. Pēc uzvaras pusfinālā sapratām, ka varam iet uz maksimālo, uz čempionu titulu!”

Finālā pretī Daugavpils BJSS spēle gāja kā pa viļņiem, norāda treneris, to parāda arī rezultāts 3:2: “Pirmajā setā, laikam vēl iepriekšējo spēļu un uzvaru iedvesmoti, spēlētāji burtiski lidoja. Varbūt pretinieks vēl nebija noskaņojies, bet pirmo setu uzvarējām, un tad viss sagriezās kājām gaisā. Mūsu komandas spēlē iezagās kļūdas, puiši nespēja savākties, un nākamos divus setus zaudējām, un jau 1:2.    Taču tad, psiholoģiski ne tik vienkāršā brīdī, puiši spēja saņemties un pagriezt spēli sev par labu, izcīnot tik svarīgu uzvaru. Visiem ir gandarījums par titulu, un domāju, ka puišiem tas ir labs stimuls turpmākajam. Paldies jāsaka sporta skolai, kas gādāja, lai varam turnīra laikā dzīvot Rīgā, lai nav jāmēro ceļš ik rītu uz galvaspilsētu, jo šis brauciens iedod papildu nogurumu. Varējām domāt tikai par spēli un rezultātu!”

Vēl var minēt, ka uzvara finālā bija vislabākā komandas dāvana savam trenerim    dzimšanas dienā. Jautāts, vai pirms turnīra bija doma, ka varētu uzvarēt, treneris saka, ka uz trijnieku cerējuši pilnīgi noteikti: “Gribējām parādīt, ka Latvijā esam labākie, ko neizdevās apliecināt valsts čempionātā U17 grupā, kur palikām trešie. Tiesa, nebija informācijas, kādā līmenī būs kaimiņvalstu klubi, bet bija pārliecība, ka ar labu spēli trijniekā būsim!”

Cēsu komandā labākā spēlētāja balvu saņēma Matīss Šal­kovskis, komandā vēl spēlēja Kārlis Jaundžeikars, Kārlis Bau­manis, Kārlis Mardoks, Ri­nalds Sirmais, Edvards Krūmiņš, Artūrs Pastars, Kristiāns Stal­šāns!