Ziņas

Sabiedrība

Jauns birojs – dāvana uzņēmuma desmitgadē

Pašu rokām. Uzņēmuma “Wolf System” valdes priekšsēdētājs Juris Kozlovskis ar prieku stāsta, ka jaunā biroju ēka ir apliecinājums uzņēmuma speciālistu varējumam, jo gandrīz viss tapis pašu spēkiem, arī šīs plašās, ērtās kāpnes.Foto: Māris Buholcs

Maija beigās apritēs desmit gadi, kopš Cēsīs darbojas būvniecības firma SIA “Wolf System”. Neilgi pirms apaļās jubilejas uzņēmuma darbinieki paši sev sagādājuši dāvanu – ekspluatācijā nodota biroja ēka Ata Kronvalda ielā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Juris Kozlovskis atzīst, ka sava biroja ēka nav bijis pašmērķis, jo tā prasa izdevumus, gan būvējot, gan ēku apsaimniekojot, drīzāk tā bijusi nepieciešamība. Par savu biroju sākuši domāt pirms dažiem gadiem, kad kļuvis skaidrs, ka nāksies pamest īres telpas Katrīnas ielā. Biroja ēka būvēta blakus jau esošajai ražošanas bāzei, un J. Kozlovskis neslēpj, ka būvniecības process bijis diezgan ilgs: “Sev laiku atlicinājām vien tad, kad nevajadzēja strādāt klientiem, kam vienmēr bijusi priekšroka. Gāja lēni, bet lielākais gandarījums, ka gandrīz visu esam paveikuši pašu spēkiem.”

Jaunais birojs pārsteidz ar plašumu, gaišumu, funkcionalitāti. Tiesa, pagājis laiks, līdz sapratuši, kādai būt šai ēkai. J. Kozlovskis saka: “Zinājām, ko negribam, bet īsti nezinājām, ko gribam un varam. Saturs nosaka formu, ja esam uzņēmums, kas nodarbojas ar betonēšanu, tam bija jāparādās. Taču galvenais, kā jūtamies paši šajās telpās, jo tas pastiprina vai slāpē darba spējas. Ir izdevies panākt labu darba vidi, no darbiniekiem esmu saņēmis tikai pozitīvas atsauksmes, arī pats jau pirmajā dienā te sajutos ļoti labi.”

Redzams, ka par katru sīkumu rūpīgi piedomāts. Visas telpas plānotas ar rezervi, kur tagad strādā divi, var strādāt četri darbinieki.

“Mēs nekad nebūtu sākuši būvēt, ja neticētu attīstībai. Netērētu laiku un resursus, ja neticētu izaugsmei,” uzsver valdes priekšsēdētājs.

Jaunajā ēkā īpaši piedomāts pie darba vides, apgaismojumu izstrādājis speciālists no Vācijas. Šo izvēli J. Kozlovskis pamato, teikdams: “Lai neapvainojas Latvijas arhitekti, bet viņiem vēl samērā vājas zināšanas par apgaismojumu, tā kvalitāti, ilgmūžību, ietekmi uz cilvēka acu veselību. Turklāt, izvēloties lampas Rīgā, man nepatīk divas lietas – piegādes termiņš, bet jo īpaši – cena. Esot tiešā saziņā ar Vācijas inženieri, bija īss piegādes termiņš, jo viņš mūs saveda kopā ar ražotājiem, arī cena atbilstoša produktam.”

Telpu iekārtojumam pievērsta liela uzmanība, tāpēc, uzsākot būvniecību, darbam piesaistīts interjera speciālists, kurš visu laiku bija klāt, pievērsa uzmanību vismazākajiem sīkumiem, redzot lietas kopsakarībā. Iekārtošana vēl nav beigusies, jo ir vēlme visu redzēt tieši tā, kā iecerēts.

“Gribam, lai birojs ir zaļš, videi draudzīgs, lai tajā būtu labi pārdomāti telpaugi, kas neprasa pārlieku lielu kopšanu. Arī tā ir māksla, atrast telpaugus, to izvietojumu. Viss top lēnām, pārdomāti, jo veidojam taču sev,” saka J. Kozlovskis.

Stāstot par biroja priekšrocībām, viņš uzsver, ka galvenais pluss – ēka atrodas blakus ražošanas bāzei: “Klients, atnākot pie mums, redz, ka neesam tikai kaut kādi starpnieki, bet paši būvējam, ražojam. Te tā ticamība ir lielāka nekā tad, ja stāstām, ka mums kaut kur pilsētā ir arī sava ražošanas bāze.”

Kā īpašu ieguvumu uzņēmuma vadītājs atzīmē to, ka gandrīz viss radīts pašu spēkiem. Tas ļauj klientiem uzskatāmi paradīt būvniecības speciālistu varējumu, un tas piešķir citu vērtību uzņēmuma produktu pārdošanas līmenim.

“Pašu uzbūvētais ir vislabākais apliecinājums mūsu spējām. Var jau sēdēt un stāstīt, ka būvējam jaunu biroju, bet, ja klients savām acīm redz rezultātu, tas runā pats par sevi. Ēka uzbūvēta, arī apkure, elektrība, vēdināšana izveidota pašu speciālistu rokām, un tas mūs iedrošina to piedāvāt arī klientiem. Arī bruģi ap ēku esam likuši paši. Tā bija uzdrīkstēšanās, bet tagad, kad esam to izdarījuši, varam šādu pakalpojumu piedāvāt arī klientiem. Protams, ne viss izdevās ar pirmo reizi, bet tagad mums par šo bruģi nebūs kauns ne pavasarī, ne rudenī. Darot paši, būsim pārliecināti par kvalitāti, ko ne vienmēr varam sagaidīt no apakšuzņēmējiem. Tāpēc mēs labāk vispirms visu pārbaudām, pieslīpējam savā teritorijā,” stāsta J. Kozlovskis.

Darāmā vēl daudz, lai visu iekārtotu, bet ir zināms, kā visam jābūt. No uzņēmumam piederošās teritorijas ražošanas ēka un birojs aizņem mazāko daļu, bet, kā norāda J. Kozlovskis, vienmēr kaut kas jāatstāj nākotnes sapņiem un iecerēm. Lai arī teritorija pilnībā izmantota netiek, tā vienmēr tiek uzturēta labā kārtībā, jo īpašums skaidri pastāsta par pašiem īpašniekiem. Ir cerība, ka tuvākajos gados tiks kapitāli rekonstruēta arī Ata Kronvalda iela, kas būs vēl papildu bonuss uzņēmumam, ja klienti varēs pie viņiem nonākt pa lielisku ielu.
Lai arī būvniecībā šis nav labākais laiks un, kā saka

J. Kozlovskis, uzņēmēji pie klienta stāv rindā, pesimismam nav pamata un rezultāts atkarīgs tikai no pašiem: “Mēs, latvieši, esam ļoti radoši, lai atrastu daudzus iemeslus, kāpēc to nevaram. Tā ir ačgārna dzīves uztvere, ar tādu uz priekšu tikt nav iespējams. Jāmotivē sevi, jāmotivē darbinieki, un to novērtēs arī klienti,” uzsver uzņēmējs.