Ziņas

Sabiedrība

Jaunpiebalgas krēslā tālu var tikt

Normunds un Bjorka. Pirms gadiem desmit šis krēsls bija izņemts no ražošanas, bet, atverot savu salonu Rīgā, uzņēmums to atkal sāka izgatavot. Tagad krēsls “Bjorka” atkal ir topa lieta.Foto: Monika Sproģe

Jaunpiebalgā ar vērienu svinēja izstādi-gadatirgu “Izvēlies Piebalgu!” un godāja vietējo mēbeļu uzņēmumu SIA “Wenden Furniture”, kas atzīmēja savu desmit gadu jubileju. Aizvadītajās brīvdienās laiks bija svelmains, bet tas netraucēja cilvēkiem aplūkot izstādi, iegādāties Latvijas mājražotāju preces, smiet, lustēties, ēst kūkenus, dzert Piebalgas brūvējumus un sveikt vienam otru vaigā.

Jaunpiebalgas novada domes priekšsēdētājs Laimis Šāvējs domā, ka pasākums izdevies godam. “Jaunpiebaldzēni katru gadu cenšas apmeklēt rīkotos svētkus, tomēr vasara ir vasara. Cilvēki dodas atvaļinājumos pie ūdens, brauc pie radiem, cenšas pabeigt nepadarītos darbus,” saka domes priekšsēdētājs.

Tos, kuri apmeklēja pasākumu, kārtīgi izsmīdināja folkloras apvienība „Atštaukas”. Amizantās dāmas tautai mācīja, kā blusai zāles iebarot un kā nopirkt dikti labu pulksteni – tādu, kas stundu var noskriet četrdesmit minūtēs. Kultūras programmu ar savu skanējumu bagātināja Igauņu ģimene un Vītolu ģimene. Godā tika celtas senās amatu prasmes mājražošanā un uzņēmējdarbībā.

“Prieks, ka “Wenden Furniture” attīstās,” teic L.Šāvējs, “arī izstāde “Krēsls laiku lokos” izdevusies skaista. Kultūras darbinieki kārtējo reizi ar izdomu veidojuši raibu kultūras programmu.” Tautas nama ēkā varēja aplūkot krēslus no jaunpiebaldzēnu sētām, Rīgas Amatniecības vidusskolas, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja, Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes, Koka dizaina konstrukciju meistardarbnīcas un Vidzemes krēslinieku muzeja.

Dažādie krēsli bija katrs ar savu vēsturi un stāstu. Savukārt floristi bija pacentušies izgatavot krēslus no dažādiem floristikas un dabas materiāliem. Tie radīja māksliniecisku un gaumīgu ansambli.
Enerģijas pilns kopā ar uzticamo komandu pa tirgus placi rosījās Latvijā lielākās krēslu fabrikas „Wenden Furniture” īpašnieks Normunds Brēmers. Viņš “Druvai” atzina, ka ”viens no bijušajiem darbiniekiem teicis – mēs tikko svinējām viena gada jubileju, kā – jau ir desmit? – tas pašiem neticami”.

Par saviem nākotnes plāniem stāstot, ambiciozais līderis saka: “Šogad mēs beidzot kļuvām mazāki. Es apkārtējiem stāstu, ka vajag ražot mazāk, nevis vairāk, un pirmajā momentā tas liekas absolūti absurdi -vai ne? Bet tā ir. Mēs šī gada sākumā atteicāmies no saviem vislētākajiem produktiem un tos resursus, kas palika brīvi, ieguldījām, lai attīstītu sarežģītākus, dārgākus produktus. Būtībā mēs neko nezaudējam. Vairs neražojam tik daudz, bet ražojam skaistākas, laikietilpīgākas lietas un tādējādi palielinām savu pievienoto vērtību. Tagad darām to, ko pirms tam nevarējām atļauties apjoma dēļ. Vēlamies, lai mūsu klienti redz, ka mēs varam izdarīt to, ko daudzas citas ražotnes nevar. Nākamajam pusgadam ir paredzētas dārgas un sarežģītas investīcijas, lai no masīvkoka varētu izgatavot vēl unikālākus krēslus. Mēģinām saprast Latvijas cilvēku pirktspēju un cenšamies piedāvāt tādu produkciju, ko katrs var atļauties, bet jāpiezīmē, ka pirktspēja Latvijā palielinās.” Normunds atzīst, ka ideja par savu veikalu Skandināvijā vai Lielbritānijā arī nav atmesta: “Viss ir procesā, mēs joprojām mācāmies un joprojām trenējamies, cenšamies izskaust kļūdas, lai, startējot tur, par to nenāktos dārgi maksāt. Sapnis nekur nav atmests, un mēs ļoti uz to tiecamies.” Uzņēmējs atzīst, ka šī ir viņa astoņpadsmitā vasara Jaunpiebalgā un viņš sevi lepni sauc par piebaldzēnu: ”Jaunpiebalga ir labākā vieta uz pasaules.”

Lepodamies ar tik jauniem un mērķtiecīgiem cilvēkiem, kādi bagātina Jaunpiebalgas novadu, L. Šāvējs jubilāriem novēl, kaut visas Latvijas iedzīvotāji sēdētu uz SIA “Wenden Furniture” krēsliem. Tas būtu labs rādītājs, ka Latvijā cilvēki zina vērtību labai mantai.

Pasākumi notika visas dienas garumā, un vakars noslēdzās ar balli estrādē, kur par dančiem rūpējās mūziķi, bet vakara kulminācijai debesīs uzziedēja salūta uguns puķes.