Ziņas

Sabiedrība

Jaunpiebalgā degusi katlumāja, Valmierā – neapsaimniekots nams

Aizvadītajā diennaktī, no 27.aprīļa plkst. 6.30 līdz 28.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma septiņus izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 16.51 tika saņemts izsaukums uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgu, kur dega vienstāvu katlumājas jumts 100m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 18.37.

Plkst. 18.45 ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kur divstāvu mājas dūmvadā 0.5m² platībā dega sodrēji. Uguns apdzēsta plkst. 19.58.

Plkst. 22.38 tika saņemts izsaukums uz Gaides ielu Valmierā, kur divstāvu neapsaimniekotas ēkas otrajā stāvā 40m² platībā dega sadzīves mantas un atkritumi. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki, bet ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl vienu personu, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 0.46.

Vakar tika saņemts izsaukums arī uz uz Apes novada Virešu pagastu, kur 1,5 ha platībā dega kūla un eglīšu jaunaudze. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 18.23.

Kūlas ugunsgrēkus aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa arī citviet, lielākais no tiem bijis Strenču novada Sedā, kur pērnā kūla un atkritumi dega 5 ha platībā.