Ziņas

Izklaide

Jaunpiebalgā astoto reizi notiks “Latvijas Dziesminieku tautas saiets”

Neraugoties uz pagājušā rudens ugunsnelaimes nodarītajiem postījumiem, no 28. līdz 30.jūlijam astotais “Latvijas Dziesminieku tautas saiets” notiks savā mājvietā – Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā “Lielkrūzes”, aģentūru LETA informēja pasākuma koordinatore Ilze Kalna. Par saieta vadmotīvu viens no tā aizsācējiem dziesminieks Uldis Kākulis šogad izvēlējies dainu tekstu: “No zobena Saule lēca”. Saieta laikā dziesminieki un dzejnieki dalīsies ar sev svarīgo, jaunatklāto, ļausies sarunām un pārdomām. Kopā ar amatniekiem tiks darināti un pētīti skaņu instrumenti.

Dziesmas un koncerti piepildīs visas trīs pasākuma dienas. Piektdienas vakarā saietu ieskandinās krāsains koncerts “Es kaldinu zobentiņu”, kurā piedalīsies gan jaunie dziesminieki, gan tie, kas meklē jaunas, netradicionālas skaņas, instrumentus, salikumus un izpausmes veidus. Sestdienas koncerti kārtosies trīs kārtās – pa dienu notiks individuālie koncerti tiem tautā iemīļotajiem dziesminiekiem. Pamīšus notiks dziesminieku “pudurīšu” koncerti, kuros savā starpā saspēlēsies un sadziedāsies tie, kam labāk tīk uzstāties brīvā atmosfērā nevis uz skatuves. Sestdienas vakarā – dziesminieku lielkoncerts, kur vienuviet tiksies Latvijas labākie un iemīļotākie dziesminieki. Neizpaliks arī nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem.

Visu pasākuma laiku par tīru miesu un garu rūpēsies pirtnieki. Būs iespēja sevi piedzīvot nakts takā “Es tumsiņas nebijos”.

Būs aktivitātes bērniem, peldvieta, telšu pilsētiņa, ēdināšana.