Ziņas

Sports

Jauno volejbolistu zelts

Čempioni. Cēsu PSS/ Vecpiebalgas 1998./1999.gadā dzimušo zēnu volejbola komanda aizvadītajā sezonā nezaudēja nevienā spēlēFoto: no albuma

Veiksmīgi Latvijas Jaunatnes volejbola čempionāta finālturnīru iesākuši Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēkņi. B1 grupas (1998./1999.gadā dzimušie) Cēsu PSS/ Vecpiebalgas audzēkņi trenera Māra Krama vadībā izcīnīja zelta godalgas.

Treneris norāda, ka čempionāts aizvadīts ļoti sekmīgi, jo uzvaras izcīnītas visās spēlēs, gan regulārajā čempionātā, gan finālturnīrā: “Tā ir reabilitācija par to, ka Latvijas kausa izcīņā nospēlējām neveiksmīgi. Pirms tās puišiem teicu, ka varam būt pirmie, bet varam arī – piektie, un piepildījās sliktākais variants. Visās spēlēs nedaudz pietrūka līdz uzvarai. Pēc tam spējām atgūties, mobilizēties, un spēle aizgāja.”

Komanda, kurā spēlē Ģirta Mārtiņsona un arī Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēkņi, spēlē augstākajā līgā un pamatturnīrā uzvarēja visās piecās spēlēs, iegūstot tiesības rīkot finālturnīru. M. Krama audzēkņiem pretī stājās divu iepriekšējo sezonu uzvarētāji: Kuldīgas NSS, kā arī Daugavpils BJSS, Jēkabpils SS un Rīgas VS.

Pirmajā spēlē ar Rīgas VS komandu, kas bija papildināta ar augumā garākiem un labākiem spēlētājiem, Cēsu PSS/ Vecpiebalgas komanda uzvarēja pirmo setu, zaudēja otru, un visu nācās sākt no gala.

“Tad sevi lieliski parādīja cēlājs Mārtiņš Liniņš, kurš veiksmīgi sadalīja bumbas starp uzbrucējiem Rihardu Lazdiņu un Artūru Kramu, un rezultātā izcīnīta uzvara 3:1. Protams, katra spēlētāja ieguldījums ir nozīmīgs kopējā uzvarā, bet svarīgi parādīt raksturu, cīņas sparu tad, kad citiem veicas mazāk. To vienkārši sauc par meistarību,” norāda M.Krams, uzsverot cēlāja nozīmi ikvienā komandā. Ļoti bieži tieši cēlāja sekmīgā spēle nosaka cīņas iznākumu.

Otrā spēle ar Daugavpils BJSS komandu arī beidzās ar 3:1, un šajā spēlē treneris uzteic Gundara Tomaša, Heinriha Eglītes, Kriša Amantova sniegumu pie tīkla. Arī pret Jēkabpils komandu uzvara izcīnīta četros setos, viss izšķīrās spēlē pret Kuldīgas vienaudžiem. Treneris norāda, ka spēle ritējusi ar emocionāliem pacēlumiem un pamatīgām “bedrēm” un uzvarētāja noteikšanai bija jāspēlē arī piektais sets. Tajā

pārliecinošāk visos spēles tehniskajos elementos – blokā, servēs, uzņemšanā – nospēlēja Cēsu PSS/ Vecpiebalgas komanda, izcīnot uzvaru 3:2 un zelta medaļas Latvijas čempionātā.

Labākā spēlētāja balvu komandā saņēma Mārtiņš Liniņš un Artūrs Krams. Komandā spēlēja arī Rihards Lazdiņš, Jēkabs Zommers, Gundars Tomašs, Heinrihs Eglīte, Krišs Amantovs, Māris Kaštanovs, Uldis Elksnis, Toms Zalaks, Haralds Pranis.

Treneris atzīst, ka pēc pēriena kausa izcīņā komanda sevi parādīja no vislabākās puses: “Volejbolā ļoti svarīgs ir komandas gars, kas šoreiz bija ļoti stiprs. Ja spēlētājiem nav normālas attiecības ārpus laukuma, tas izpaužas arī laukumā. Mums tādu problēmu nebija, visi spēlētāji ar prieku iesaistījās komandā, visi kopā parādīja sevi no labākās puses. Tas, ka šogad divreiz pieveicām Daugavpils un Kuldīgas komandu, kuri arī augumā ir pārāki, ir apliecinājums mūsu varējumam. Arī citas komandas ar mums rēķinās kā ar līdzvērtīgiem pretiniekiem. Atceros, ka Daugavpils treneris jau pirms diviem gadiem no mums baidījās vairāk nekā no kuldīdzniekiem.”

Pēc reitinga četras labākās Latvijas sporta skolu komandas piedalīsies Baltijas valstu sporta skolu čempionātā.

Jānis Gabrāns