Ziņas

Sports

Jauno volejbolistu veikums

Noskaņot spēlei. Cēsu Sporta skolas U13 volejbolisti uzklausa trenera Andra Dolženko norādījumus Latvijas kausa izcīņas kārtējā spēlē. Foto: Jānis Gabrāns

Latvijas kausa izcīņā volejbolā jauniešiem gandrīz visās grupās aizvadītas pirmā posma spēles un jau sākušies finālturnīri. Gandrīz visās vecuma grupās startē arī Cēsu Sporta skolas(CPSS)/ Siguldas Valsts ģimnāzijas komandas, tāpēc varam paraudzīties, kā komandām veicas.

Vienīgie, kuri vēl nav spēlējuši pirmo posmu, ir U19 grupas zēni, kuriem spēles nedēļas nogalē, 11.novembrī. Cēsu Sporta skolas/ Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda (treneris Ģirts Mārtiņsons) pirmo posmu aizvadīs Daugavpilī, tiekoties ar Daugavpils BJSS 2.komandu un Jēkabpils Sporta skolas komandu. Komanda, kas iegūs pirmo vietu, finālturnīrā decembrī spēlēs par 1.-4.vietu, otrās vietas ieguvēji sadalīs vietas no 5.līdz 8., bet grupas trešās vietas ieguvēji spēlēs par 9.-12.vietu.

Cēsu Sporta skolas U19 meitenes (trenere Janīna Kalniņa) pirmajā posmā trijās spēlēs piedzīvoja trīs zaudējumus: 0:3 pret Daugavpils BJSS un Rīgas volejbola skolas 2.komandu, bet spēle pret Gulbeni ilga visus piecus setus, taču piektajā pārākas bija gulbenietes. Līdz ar to Cēsu komandai posmā ceturtā vieta un decembra beigās spēles par 8.-10. vietu, atkal pret Gulbenes komandu un pret Liepājas Sporta spēļu skolas komandu.

U16 grupas zēni ( treneri Ģ. Mārtiņsons, Māris Krams) pirmajā posmā savā grupā trijās spēlēs piedzīvoja trīs zaudējumus, paliekot ceturtajā vietā. Ar 1:3 zaudēts Talsu NSS komandai un Daugavpils BJSS volejbolistiem, un ar 2:3 atzīts Vecumnieku komandas pārākums. Tā kā šajā grupā startēja tikai astoņas komandas, finālam kvalificējās katras grupas trīs labākās, bet ceturtās vietas ieguvējiem kausa izcīņa noslēgusies.

Veiksmīgi kausa izcīņu sākuši U16 grupas zēni ( treneri M. Krams, Normunds Šulte), savā apakšgrupā iegūstot pirmo vietu. Viņi ar 3:1 pieveica Minusas Volejbola skolas komandu un ar 3:2 – Jēkabpils Sporta skolu. Finālturnīrā, kas notiks nākamās nedēļas nogalē Daugavpilī, cīņā par godalgām pretī stāsies Daugavpils BJSS, Rīgas Vo­lej­bola skolas, Minusas Volejbola skolas un Vecumnieku komandas.

Veiksmīgs pirmais posms arī U16 meitenēm (J. Kalniņa), kuras trijās spēlēs guva trīs uzvaras, ieņemot pirmo vietu. Visas spēles tika noslēgtas trijos setos, uzvarot Rīgas Volejbola skolas 3.komandu, Dagdas NSS un Kuldīgas NSS/ Skrunda komandu.

Aizvadītās nedēļas nogalē U16 meitenēm jau notika finālturnīrs, kurā CPSS/ SVĢ jaunās volejbolistes tomēr nespēja iesaistīties cīņā par medaļām. Kā atzīst trenere J. Kalniņa, pietrūka pavisam nedaudz, mazliet veiksmes, mazliet prasmes: “Kopumā meitenes rādīja labu spēli, bet neizdevās uzvarēt komandas, kas bija ņemamas. Rēzeknes BJSS komandai zaudējām 1:3, Rīgas Volejbola skolas komandai 2:3. Godam cīnījāmies arī ar Daugavpils komandu, kur divos setos zaudējām tikai pašā galotnē. Protams, bija arī neizdevušies seti, bet fināls deva pieredzi, jo patiesībā nedaudz necerēti ielēcām pirmajā piecniekā.

Jāatzīmē, ka šajā vecuma grupā ir 2003.gadā dzimušas un jaunākas meitenes, bet mūsu komandā pārsvarā ir 2004.gadā dzimušas un jaunākas. Tāpēc šai komandai svarīgāka ir šīs nedēļas nogale, kad komandas kodols spēlēs U15 grupas finālā. Treniņos vēl piestrādāsim pie niansēm, ceru, ka nedēļas nogale būs veiksmīgāka.”

Galvenajā finālturnīrā iekļuva arī U15 zēnu komanda (M. Krams, N. Šulte), kas savā grupā ieņēma otro vietu. Puiši ar 0:3 zaudēja Daugavpils BJSS vienaudžiem un ar 3:1 pārspēja Jē­kab­pils Sporta skolas komandu, taču ar to pietika, lai iekļūtu finālgrupā, kas cīnās par godalgām. Spē­les jau šīs nedēļas nogalē Kuldīgā, pretī stāsies Daugavpils PJSS, Minusas Volejbola skolas/ Jūr­malas Sporta skolas, Kuldīgas NSS/ Skrundas un Tukuma sporta skolas komandas.

Teicami pirmo posmu aizvadīja arī U15 meitenes (J. Kalniņa), kas trijās spēlēs guva trīs uzvaras 3:0, pārspējot Madonas BJSS, Līvānu BJSS un Bauskas BJSS vienaudzes. Cīņa par godalgām jau šīs nedēļas nogalē, kad būs jāspēlē pret Daugavpils BJSS, Liepājas rajona Sporta skolas, Limbažu/ Salacgrīvas NSS un Rīgas Volejbola skolas 2.komandu.

Savā grupā 1.vietu izcīnīja arī U14 zēni (N. Šulte, M. Krams), kuri četrās spēlēs izcīnīja četras uzvaras divos setos. Šajā vecuma grupā spēlē līdz diviem uzvarētiem setiem. Mūsu jaunie volejbolisti uzveica Rīgas Volejbola skolas pirmo un trešo komandu, kā arī Minusas Volejbola skolas komandu. Finālturnīrā novembra beigās puišiem jācīnās par godalgām pret Kuldīgas NSS, Daugavpils BJSS, Jēkabpils BJSS un Vecumnieku komandām.

Aizvadītās nedēļas nogalē Cēsīs kausa izcīņas spēles aizvadīja U13 zēnu komandas. Šajā vecuma grupā kausa izcīņa notiek vienā piegājienā, komandas atbrauc un divās dienās izspēlē visas spēles. Cēsīs ieradās 12 komandas no visas Latvijas.

Mājinieki trenera Andra Dolženko vadībā ierindojās sestajā vietā, bet treneris atzīst, ka ir gandarīts ar puišu sniegumu un šī bijusi vieta, kuru viņš prognozējis: “Esmu gandarīts par puišu progresu. Viņi vēl augumos ir mazāki nekā Rīgas, Daugavpils komandu spēlētāji, un šajā vecumā tam bieži ir noteicošs faktors. Bet arī mēs izaugsim, pāraugsim un izcīnīsim god­algotas vietas. Tāds ir mans mērķis ar šo komandu. Šiem puišiem svarīgi sagatavoties mentāli, saprast spēli, tagad tieši strādājam pie psiholoģiskās noturības. Tas ir pat svarīgāk nekā fiziskā sagatavotība, bet ķersimies arī pie fiziskā, taktiskās un tehniskā līmeņa celšanas. Panākumi būs.”

Treneris komandā izceļ divus spēlētājus – Reini Aizupieti un Matīsu Šalkovski – , kuri guvuši visvairāk punktu, paveikuši vislielāko darbu.