Ziņas

Sports

Jauno volejbolistu vasaras panākumi

Sudraba puiši. Vasaras spēļu volejbolā bērniem un jauniešiem finālturnīrā Cēsu Sporta skolas audzēkņi U-15 grupā izcīnīja 2. vietu. Komandas treneris Ingemārs Ivanovs.Foto: Ilze Sirmā

Noslēdzies Vasaras spēļu finālturnīrs volejbolā bērniem un jauniešiem, kurā Cēsu Sporta skolas audzēkņi U-15 grupā izcīnīja 2. vietu.

Šis ir ikgadējais turnīrs, kurā vispirms notiek atlases turnīri reģionos, lai noskaidrotu komandas, kas spēlēs finālturnīrā Rīgā. Kopumā valstī turnīrā startēja 171 komanda, no kurām finālā iekļuva 96 labākās.

Cēsu Sporta skolas komanda “Bloks”, kurā spēlēja arī viens puisis no Tukuma Sporta skolas, atlases sacensībās Siguldā izcīnīja pārliecinošu uzvaru, garantējot vietu finālsacensībās.
Vasaras volejbola turnīrs tiek spēlēts pēc klasiskā volejbola noteikumiem, atšķirība tajā, ka laukumā katrā komandā ir četri spēlētāji un spēlēšana notiek ārā uz zālāja. Atšķirība arī tāda, ka spēle ilgst tikai desmit minūtes. Ja kādai komandai izdodas gūt 25 punktus, pirms šis laiks beidzies, tā komanda uzvarējusi, ja nē, visu nosaka rezultāts, beidzoties atvēlētajam laikam. Ja rezultāts tajā brīdī neizšķirts, tiek izspēlēts izšķirošais punkts.

Komanda “Bloks”, kurā spēlēja Rinalds Sirmais, Edvards Krū­miņš, Artūrs Pastars, Mārcis Bērziņš, Kārlis Baumanis (treneris Ingemārs Ivanovs), izšķirošajā spēlē par 1.vietu zaudēja komandai “Gaujas zēni” no Siguldas Valsts ģimnāzijas. Te jāatzīmē, ka atlases kārtā “Gaujas zēni” palika otrie aiz Cēsu/ Tukuma komandas.

Komandas treneris, lūgts komentēt, kas pietrūka uzvarai, saka, ka pietrūka pārliecības par saviem spēkiem, ka var uzvarēt: “Siguldas posmā šo komandu uzvarējām ļoti pārliecinoši, iespējams, tajā turnīrā viņi mūs nenovērtēja. Uz finālu siguldieši bija ļoti koncentrējušies, bet mūsējie pēc uzvaras Siguldā laikam nedaudz atslāba, iespējams, nodomāja, gan jau uzvarēsim arī tagad, bet – nekā. Un brīdī, kad pretinieks dabūja vairākus punktus pēc kārtas, mūsējie nokāra degunus un vairs nespēja atgūties. Šajā formātā katrs punkts ir ļoti svarīgs, jo desmit minūtes nav ilgs laiks. Ja kāda komanda spēj aizbēgt, ir pārāk mazs brīdis, lai ko mainītu, ja neesi spējis no sākuma iet laukumā ar maksimālo atdevi. Ja būtu vismaz vēl viens sets, pārtraukumā varētu vairāk pārrunāt, uzmundrināt, bet te tikai desmit minūtes, tāpēc šis ir interesants formāts. Ja puišiem būtu maksimālā koncentrācija, domāju, būtu uzvarējuši, bet ir saņemta mācība. Ar zēniem pārrunājām šo situāciju, ceru, viņi to ielāgos un turpmāk spēs koncentrēties arī brīžos, kad liekas, ka nu jau viss iet labi. Tādai pārliecībai nevar ļauties, pret katru pretinieku jāiet kā uz izšķirošo spēli.”

Lai arī uzvara izslīdēja no rokām, treneris uzteic savu komandu, spēlētāju gribasspēku, draudzību un komandas garu, jo tieši šīs īpašības svarīgas, lai gūtu panākumus. I. Ivanovs Cēsu Sporta skolā strādā pirmo gadu, tāpēc atzīst, ka nevar visus laurus piedēvēt tikai sev, jo komandu pārņēmis no trenera Ģirta Mārtiņsona.

“Es komandu gatavoju vasaras turnīram, bet spēcīgus pamatus ielicis Ģirts,” atzīst I. Ivanovs. “Puiši klausa trenerim, viņi ir atbildīgi. Viens spēlētājs mācās Murjāņos, arī viņš kaut ko var komandas biedriem ieteikt. Patīkami, ka puiši ieklausās ne tikai par to, ka jāstrādā treniņos, bet arī, ka sacensībās jāievēro disciplīna, jāseko līdzi notiekošajam, jāskatās, kā spēlē pretinieku komandas, jo nevar zināt, pret kuru komandu būs jāspēlē. Jāatceras, ka neesam braukuši ekskursijā, bet uz turnīru.”

Treneris arī norāda, ka šis turnīrs ļoti vajadzīgs spēlētājiem, jo ne visi spēlē pludmales volejbolu, bet klasisko volejbolu pagājušajā ziemā vispār nesanāca spēlēt pandēmijas ierobežojumu dēļ. Tā kā tiek spēlēts uz zālāja, kur ir citādāks segums nekā telpās vai pludmales smiltīs, kļūst redzams, kuram spēlētājam labāka koordinācija, kuram vairāk jāpiestrādā tieši pie tā.

Tagad komanda atgriezusies pie treniņiem zālē, gatavojoties septembra beigās ieplānotajam Cēsu turnīram, un treneris cer, ka ziemā notiks arī citi jauniešu turnīri: “Ja tiks atcelta vēl viena telpu sezona, būs ļoti grūti, jo nevarēs volejbolistus motivēt vēl vienu ziemu slēpot, slidot, skriet stadionā. Puikas saka, ka nav nākuši uz slēpošanu vai vieglatlētiku, bet uz volejbolu. Viņi saprot, ka fiziskā sagatavotība arī svarīga, bet, darot tikai to, var pazaudēt bumbas sajūtu, kas volejbolā galvenais.”

Vasaras turnīrā U-15 meiteņu konkurencē Cēsu Sporta skolas audzēknes treneres Janīnas Kal­niņas vadībā finālposmā izcīnīja 7.vietu.

Vēl vērts minēt divus turnīrus, kur sekmīgi startēja divi Cēsu jaunie volejbolisti. Latvijas čempionātā pludmales volejbolā U16 finālā Rinalds Sirmais un Edvards Krūmiņš ierindojās 4.vietā, sīvā cīņā zaudējot bronzas mačā. Abi divi startēja arī pludmales volejbola festivālā “Ķirzaka” Ogrē, kur izcīnīja uzvaru U18 grupā, bet pieaugušo konkurencē ierindojās 11 vietā no 20 komandām. Te jāpiebilst, ka Rinaldam ir 15 gadi, bet Edvardam tikai 14.