Ziņas

Sports

Jauno volejbolistu raža

Bronzas meitenes. Cēsu Sporta skolas volejbolistes U16 vecuma grupā treneres Janīnas Kalniņas vadībā Latvijas Kausa izcīņā izcīnīja bronzas godalgas.Foto: no albuma

2019.gada Latvijas Kausa izcīņā jauniešiem volejbolā startēja arī Cēsu Sporta skolas komandas.

Aizvadītās Kausa izcīņas labākais sniegums ir bronzas medaļas meiteņu konkurencē U16 grupā, bet zēnu komandām, kur jau vairākus gadus cēsnieki veido apvienotu komandu ar Siguldas jaunajiem volejbolistiem, augstākā vieta – ceturtā – U13 grupā.

Meiteņu konkurencē Cēsu Sporta skola bija pārstāvēta trijās vecuma grupās. Galvenās cerības tika liktas uz U16 grupu, jo šī komanda treneres J. Kalniņas vadībā iepriekšējā gadā, startējot U15 grupā, izcīnīja zelta medaļas gan Kausa izcīņā, gan valsts čempionātā.

Arī 2019.gada Kausa izcīņu komanda sāka pārliecinoši. Pirmajā kārtā savā grupā izcīnīta pirmā vieta, četrās spēlēs gūstot četras uzvaras un iekļūstot finālturnīrā, lai cīnītos par medaļām. Finālturnīrā ar 3:1 izdevās pieveikt Rīgas Volejbola skolas komandu, ar 3:1 arī Liepājas Sporta skolas komandu, piedzīvots zaudējums 0:3 pret Daugavpils vien­audzēm, bet sīvā cīņā ar 2:3 zaudēts vēl vienai Rīgas Volejbola skolas komandai, kas arī ieguva uzvarētāju kausu.

Trenere atzīst, ka konkurentes izdarījušas secinājumus no iepriekšējās sezonas, kad cēsniecēm nāca uzvara pēc uzvaras, tagad viņām spēlēs vairs tik viegli neklājas: “Sāncenses bija izstrādājušas, uz kuru vietu servēt, un sākumā nebijām īsti tam gatavas. Sniegumu finālturnīrā ietekmēja arī tas, ka nespēlēja viena no vadošajām komandas spēlētājām. Šajā vecumā tas daudz izsaka, īpaši, ja ņem vērā, ka mums sastāvs nav nemaz tik liels. Tāpēc arī spēle pret Daugavpils komandu nebija sekmīga, taču pret Rīgas Volejbola skolas komandu, kas kļuva par kausa ieguvējām, parādījām labu sniegumu. Diemžēl pēdējā, piektajā, setā meitenēm pietrūka spēka, bet ceru, ka zaudējumi devuši vajadzīgo pieredzi.”

Šīs meitenes spēlēja arī gadu vecākā grupā – U17, komanda pirmajā kārtā savā grupā ieņēma otro vietu, nodrošinot cīņu par medaļām. Piecu komandu konkurencē cēsnieces guva vienu uzvaru, piedzīvoja trīs zaudējumus, kopvērtējumā ieņemot ceturto vietu. Trenere stāsta, ka visas iespējas bija iekļūt medaļnieku rindās, taču setu galotnēs allaž kaut kā pietrūcis: “Šajā grupā spēlējām, lai gūtu pieredzi, lai būtu vairāk spēļu, un ceru, ka tas dos arī rezultātu jaunatnes čempionāta, kas tūlīt sāksies.”

Vēl pieredze jākrāj U14 grupā, kur meitenes ierindojās 17.vietā 18 komandu konkurencē.

Zēniem U19 grupā CPSS/ Sigulda (treneris Ģirts Mārtiņsons) pirmajā kārtā savā grupā palika ceturtajā vietā, kas deva iespēju cīnīties vien par 8.-11.vietu. Šajā turnīrā, kas risinājās Cēsīs, mājiniekiem bija trīs uzvaras: 3:1 pret Daugavpils komandu, 3:1 pret Kuldīgas NSS/ Liepājas RSS volejbolistiem un 3:0 pret Smiltenes BJSS, kausa izcīņas kopvērtējumā finišējot astotajā vietā.

U17 grupā CPSS/ Sigulda (Ģ. Mārtiņsons) septiņu komandu konkurencē palika septītajā vietā. Jau pirmajā kārtā savā apakšgrupā trijās spēlēs tika piedzīvoti trīs “sausie” zaudējumi, un komanda no turpmākās cīņas izstājās.

U15 grupā CPSS/ Sigulda (Jānis Freivalds, Rihards Lazdiņš) finišēja sestajā vietā. Lai arī pirmajā kārtā komanda savā grupā bija otrā, tas deva vien iespēju spēlēt par 6.-8.vietu. Šajā turnīrā ar 3:0 pārspēta Minusas Volejbola skolas komanda, ar 3:1 – Jēkabpils novada SC komanda, kopvērtējumā iegūta sestā vieta.

U14 grupā CPSS/ Sigulda (J. Freivalds, R. Lazdiņš) volejbolisti ierindojās tūlīt aiz olimpiskā sešnieka. Pirmajā kārtā iegūtā trešā vieta apakšgrupā neļāva iekļūt finālturnīrā, kur komandas sadalīja pirmās sešas vietas, bet bija jāspēlē par 7. – 10.vietu. Šajā turnīrā komanda ar 2:0 pārspēja gan Aizkraukles NSS/ Kok­nese, gan Kuldīgas NSS/ Skrunda un Jēkabpils sporta skolas volejbolistus, kausa izcīņas kopvērtējumā ieņemot septīto vietu.

U13 grupā CPSS/ Siguldas VĢ (J. Freivalds, R. Lazdiņš) palika tūlīt aiz godalgotā trijnieka. Pirmajā kārtā savā apakšgrupā izcīnīta pirmā vieta, kas ļāva iekļūt finālturnīrā, kas cīnījās par pirmajām četrām vietām. Te gan spēle nevedās, piedzīvoti divi zaudējumi: pret Jēkabpils Sporta skolas, kā arī Talsu NSS/ Dundaga komandām 0:4, bet 1:3 pret Kuldīgas NSS/ Skrunda, un nācās samierināties ar ceturto vietu.

U12 grupas komandas aizvadīja viena apļa turnīru, kas notika Cēsīs. Tajā startēja astoņas komandas. CPSS/ Siguldas VĢ (J. Freivalds, R. Lazdiņš) volejbolisti izcīnīja vienu uzvaru, divas spēles noslēdza neizšķirti, piedzīvoja četrus zaudējumus, ieņemot sesto vietu.