Ziņas

Sports

Jauno cīkstoņu veikums

Kārtējo sacensībām bagāto mēnesi aizvada cīņu sporta klubs “Ferrum”. Par Cēsu novada čempionātu, kas bija pirmais posms Pārrobežu turnīrā, jau rakstījām, bet aizvadītas vēl vairākas sacensības, no kurām jaunie cīkstoņi atgriezās ar godalgām.

Liepājā norisinājās Latvijas meistarsacīkstes junioriem brīvajā cīņā, kurā klubu pārstāvēja Liepas grupas audzēkne Samanta Timpa, kura izcīnīja sudraba medaļu, un Toms Kukuškins, kuram piektā vieta. Šis Samantas panākums, kā arī 3.vieta Latvijas čempionātā pieaugušajiem deva viņai iespēju divas nedēļas trenēties kopā ar Latvijas stiprākajiem cīkstoņiem treniņnometnē Daugavpilī.

Beigušās arī komandu sacensības, kas notiks sešos posmos. Pēdējā posmā cīkstoņi sacentās fiziskajos pārbaudījumos, kur

katrs dalībnieks varēja pildīt tikai vienu vingrinājumu, to, kurš padodas vislabāk. Klubs startēja tikai piecu sportistu sastāvā, kas ļāva piedalīties tikai pusē no desmit vingrinājumiem, tāpēc nācās palikt tūlīt aiz labāko trijnieka. “Ferrum” komandu pārstāvēja: Rainers Lūkins, Ralfs Lūkins, Mārtiņš Megris, Edgars Juriksons un Ingars Polis.

Aizvadītas arī divas sacensības Igaunijā. Sacensību ciklā “Nublust Nabiks” otrajā posmā komandu pārstāvēja četri puiši un viena meitene. Sudraba medaļas savās svaru kategorijās izcīnīja Ingars Polis, Rihards Sloka un Nikola Salmiņa, bronzu – Toms Krieviņš, bet Rainers Lūkins šoreiz astotais.

Igaunijas šī gada sacensību kalendārā ir arī jaunums – sacensības, kurās piedalās 2004. gadā dzimušie un jaunāki. Kā informē kluba treneris Andis Ruicis, jaunajiem puišiem bieži nākas cīnīties ar piecus gadus vecākiem cīkstoņiem, tāpēc, lai noteiktu labākos savā vecuma grupā, izveidotas sacensības pašiem jaunākajiem un sevi jau nopietni pieteikušiem bērniem. Šajās sacensībās varēja startēt 4-11 gadus veci zēni un meitenes, lai parādītu labāko, ko spēj brīvajā cīņā. Konkurence bija liela, un vēlmi sevi apliecināt rādīja aptuveni simts jauno cīkstoņu. Klubs “Ferrum” izcīnīja četrus kausus. Uzvarētāja tituls Ralfam Lūkinam, otrā vieta Klintai Kokarēvičai un Edgaram Juriksonam, bet trešā – Reinim Strodam. Tūlīt aiz goda pjedestāla Jānis Ruicis, bet Oskaram Polim – 5.vieta.

Jānis Gabrāns