Ziņas

Sports

Jauno basketbolistu spēkošanās

Kurš kuru. Sīva cīņa par katru bumbu vērojama starptautiskajā basketbola turnīrā “Cēsu kauss 2007”. 1993.gadā dzimušo grupā laukumā tiekas Cēsu (gaišos tērpos) un Krievijas pilsētas Dzeržinskas komandas “Orbita” jaunie spēlētāji.Foto: Māris Buholcs

Četrās Cēsu sporta zālēs notiek starptautiskais basketbola turnīrs jauniešu komandām “Cēsu kauss 2007”. Var teikt, šis ir jubilejas turnīrs, jo notiek jau desmito reizi, un visus gadus tā rīkotājs ir Cēsu sporta skola. Komandas, ko uzaicināt uz turnīru, izvēlas sporta skolas treneri, kuri trenē attiecīgā vecuma basketbolistus. Viņiem ir kontakti, viņi zina, kuras komandas aicināt, lai turnīru padarītu iespējami interesantāku un saistošāku. Vakar ap pusdienlaiku viss ritēja kā iecerēts, bet, kā atzina viens no rīkotājiem, sporta skolas metodiķis Juris Kreilis, pilnīga drošība par to, ka viss ir kā vajag, būs pirmās dienas vakarā, kad visi būs ieradušies.

Turnīrā sešās vecuma grupās piedalās 46 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Visvairāk pārstāvēta Latvija – 34 komandas. Cēsu sporta skolas godu turnīrā aizstāvēs sešas komandas – četras zēnu un divas meiteņu. Pērn vislabāk veicās trenera Aivara Stankēvičam trenētajiem 1991.gadā dzimušajiem zēniem, kuri izcīnīja 1.vietu. Arī šogad cēsnieki turnīru sāka ar uzvaru, pieveicot vienaudžus no Krievijas pilsētas Dzeržinskas komandas “Orbita”.

Ineses Briedes trenētās 1989. gadā dzimušās meitenes pērn izcīnīja bronzas godalgu. I.Briede atzina, ka arī šogad komanda, visticamāk, spēs iekļūt labāko trijniekā, bet konkrētu vietu prognozēt negribēja. Pirmajā spēlē sīvā cīņā ar viena punkta starpību Cēsu meitenes zaudēja spēcīgajai “Rīdzenes” komandai, tomēr, kā atzina trenere, pirmā spēle vēl neko neliecina, un turnīra laikā var būt dažādi pārsteigumi.

Turnīrā startē arī treneru Viktora Brizgalova, Vladimira Kiseļova un Zanes Rozītes vadītās komandas.

Citu komandu treneri par turnīru saka atzinīgus vārdus, atzīstot, ka tā ir laba iespēja redzēt, kā spēlē citās valstīs, un salīdzināt savus spēkus. Jo savās mājās komandas ir zināmas, bet vienmēr ir interesantāk spēlēt pret nezināmiem un spēcīgiem pretiniekiem. Otro reizi uz turnīru Cēsīs ieradušies igauņu jaunie basketbolisti no komandas “KK Lurich/Kuremaa”. Viņu treneris pastāstīja, ka pērn spēlējuši zālē Lapsu ielā, šogad savus spēkus varēja izmēģināt lielajā sporta kompleksā, ko treneris novērtēja ļoti atzinīgi. “Man patīk latviešu basketbols, arī jauniešu komandās dominē ātrs, agresīvs basketbols. Konkurenti ir spēcīgi, bet cīnīsimies, cik būs mūsu spēkos,” atzina treneris.