Ziņas

Sports

Jauno basketbolistu jaunā sezona

Kārtējie punkti. Cēsu Sporta skolas U14 grupas komandas spēlētājs Reinis Krūmiņš (24.numurs) ar veiksmīgu uzbrukumu gūst kārtējos punktus pret Balvu vienaudžiem. Šajā spēlē viņš bija rezultatīvākais, gūstot 21 punktu.Foto: Māris Buholcs

Spēles Latvijas jaunatnes basketbola līgā ar mainīgām sekmēm aizvada Cēsu Sporta skolas komandas. Jaunatnes basketbolam šī ir 25. – jubilejas sezona. Cēsu Sporta skolu šajā sezonā pārstāv astoņas zēnu komandas (treneri Vladimirs Kiseļovs, Viktors Brizgalovs un Edvīns Dzudzilo) un piecas meiteņu komandas (treneres Inese Urtiņa un Daiga Sarkane). Sporta skolas komandas spēlē 2.divīzijā, zēni – šīs divīzijas Austrumu grupā.

Vairākas spēles aizvadītās nedēļas nogalē notika Cēsīs. Teicamu sniegumu parādīja U14 grupas zēnu komanda, izcīnot divas pārliecinošas uzvaras. Vispirms ar 106:21 pieveikta Balvu komanda. Par Cēsu komandas pārsvaru liecina rezultāti pa ceturtdaļām, nevienā cēsnieki pretiniekam neļāva gūt pat desmit punktus 35:5; 33:7; 23:5; 15:4. Cēsu komandā rezultatīvākie bija: Reinis Krūmiņš – 21 punkts, Gints Āboliņš – 20, Raivo Mauriņš – 15, Markuss Kokorevičs – 15.

Otrajā mājas spēlē cēsnieki pārspēja Rugāju komandu 61:30. Reinis Uškāns guva 16 punktus, R. Mauriņš – 13.

Sezonas pirmajās piecās spēlēs Cēsu komanda guvusi četras uzvaras. Treneris Edvīns Dzudzilo saka, ka uzvarēt vienmēr ir labi, bet nav vēl bijušas spēles pret spēcīgākajām komandām, izņemot vienu, kurā piedzīvots zaudējums: “Divās aizvadītajās spēlēs puišiem teicu, lai neskatās uz rezultāta pārsvaru, bet lai koncentrējas spēles kvalitātei un domā par tās uzlabošanu. Vēl ir daudz ko uzlabot visos komponentos. Gandrīz viss iecerētais arī izdevās, izņemot pēdējo spēli. Laikam pēc vairākām pārliecinošām uzvarām puišiem tomēr grūti noskaņoties. Cenšos stāstīt, ka jāturpina koncentrēties, jo pret spēcīgākām komandām visas kļūdas maksās dubultā. Šonedēļ treniņā to vēl pārrunāsim.”

Pirmās sezonas spēles pret nosacīti vājākām komandām, iespējams, nāk tieši par labu, jo ļauj pārbaudīt vājās un stiprās vietas. Arī sākt ar uzvarām labāk nekā ar zaudējumiem.

E. Dzudzilo trenē arī U16 un U13 grupu komandas. U16 gan aizvadītās nedēļas nogalē Cēsīs piedzīvoja zaudējumu pret Balvu komandu 40:52. Komandā rezultatīvākais bija Vadims Vačila, gūstot 17 punktus. Treneris norāda, ka šajā spēlē veiksme nav bijusi Cēsu komandas sabiedrotā, jo bumba spītīgi nav gribējusi krist grozā: “Spēle bija laba, situācijas punktu gūšanai – izdevīgas, taču ar realizāciju negāja nemaz. 40 punkti spēlē, tas ir krietni par maz. Puiši labi nospēlēja aizsardzībā, uzbrukumā izveidoja labas situācijas, bet nevienam bumba nekrita grozā pat no brīvām situācijām. Vienu brīdi izdevās pietuvoties līdz dažiem punktiem, taču tad atkal metienos kļūdījāmies, spēli glābt neizdevās. Tomēr ar komandas spēli biju apmierināts, laikam veiksmi šoreiz nebijām nopelnījuši.”

Stāstot par komandu sastāviem, treneris atzīst, ka katrā ir 10 – 12 spēlētāji, taču laukumā stabili var laist sešus septiņus. Ja kāds no viņiem saslimst, rodas problēmas. Spēlētāji, ko laist laukumā, būtu, taču zūd spēles kvalitāte.
“Tāpēc labi, ka ir šādas vieglās spēles, kad laukumā var tikt arī nosacīti otrais sastāvs. Lai ikviens dabū spēles laiku, kurā var sevi pierādīt, gūt pārliecību par saviem spēkiem. Tikai reālās spēlēs var sajust īsto spēles garšu,” norāda treneris.

Īpaši atzinīgi viņš uzteic puišu darbošanos treniņos: “Šis ir pirmais gads, kad treniņos par atdevi, disciplīnu, motivāciju nav jārunā. Ir patīkami, ja laiku treniņos varam izmantot vingrinājumiem, netērējot to runāšanai par atdevi un motivāciju.”

E. Dzudzilo trenētā U16 komanda sezonu sākusi ar vienu uzvaru un četriem zaudējumiem, bet U13 komandas kontā trīs uzvaras un viens zaudējums.

Citās grupās komandu bilance šāda: U19 grupā aizvadītas divas spēles, izcīnīta viena uzvara. Līdzīga statistika arī U17 grupā. Šī komanda aizvadītās nedēļas nogalē ar 95:50 uzvarēja Rugāju komandu. Rezultatīvākie: Ralfs Mednis – 28 punkti, Artūrs Gradovskis – 23. U12 komandas kontā četras uzvaras, divi zaudējumi, arī U11 komandai četras uzvaras un divi zaudējumi.

Meiteņu komandām U15 grupā trīs spēlēs piedzīvoti trīs zaudējumi, U13 grupā izcīnītas divas uzvaras, piedzīvots viens zaudējums, bet U12 grupā – trīs uzvaras un viens zaudējums.