Ziņas

Sabiedrība

Jaunnedēļ vakcināciju pret “Covid-19” plānots uzsākt arī Cēsīs

Cēsu klīnikā ir izveidots vakcinācijas kabinets, un slimnīca ir gatava uzsākt medicīnas darbinieku vakcināciju.

Klīnikas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere informē: “Ir izveidots vakcinācijas kabinets un apmācīti darbinieki, sagatavots vakcinējamo personu saraksts un vakcinācijas plāns. Pašlaik vakcinācijai pieteikušies jau 170 mediķi, starp kuriem ir gan Cēsu klīnikas darbinieki, gan ģimenes ārsti un citas ārstniecības personas. Atsaucību vērtējam kā samērā labu.”

Pirmajā nedēļā plānots vakcinēt 90 personas, kā arī vakcinācijas pirmās devas ievadīšanu pabeigt divu nedēļu laikā. Tie mediķi, kuri vēl nav paspējuši pieteikties, bet gribētu saņemt vakcīnu, joprojām to var izdarīt, sazinoties darba laikā ar galveno ārsti Ingu Skrapci.

Cēsu novada pašvaldības vadītājs Jānis Rozenbergs norādījis, ka pēc Labklājības ministrijas lūguma tiek gatavots to Cēsu novada sociālo darbinieku saraksts, kuru darba specifikas dēļ nav iespējams pārtraukt klātienes kontaktu ar klientiem, lai nodrošinātu šo darbinieku iespējami ātrāku vakcināciju. Viņš arī skaidrojis, ka nepieciešamības gadījumā novadā varētu tikt izveidoti vairāki vakcinācijas kabineti, lai pēc iespējas sekmētu iedzīvotāju imunitāti. Ja būs nepieciešams, tiks iesaistīts arī sociālais dienests un citas iestādes, lai uz šiem kabinetiem vajadzības gadījumā nogādātu vientuļus seniorus un citas sabiedrības grupas, kurām ierobežotas pārvietošanās iespējas.

Savukārt Vidzemes slimnīcā, kurā vakcinēšanās tika sākta pērnā gada pēdējās dienās, patlaban vakcinēties pieteikušies 250 slimnīcas darbinieki un 103 Neatlie­kamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki. No 28. līdz 30. decembrim tika vakcinēti 30 ārsti, 14 māsas, seši aprūpes un aprūpes atbalsta darbinieki, kā arī pieci NMPD darbinieki. Šonedēļ kopumā plānots vakcinēt 139 slimnīcas ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas, 77 NMPD darbiniekus. Vakcinācijas pirmās devas ievadīšanu ārstniecības personām plānots pabeigt 13. janvārī. Slimnīcas pārstāve Benita Brila uzsver, ka visi darbinieki bija atbildīgi un ieradās noteiktajā laikā vai arī laikus veica atteikumu, tādējādi dodot vietu kolēģiem.