Raksti

Jaunieši

Var “saslimt” ar radio

Elīna Baltskara: “Man ir dotas dažādas dzīves iespējas, bet nekas nav pasniegts “uz paplātes”. Esmu ļoti daudz strādājusi un ieguldījusi darbu ikvienā pienākumā. Tajā vietā, kur atrodos, cenšos izdarīt visu to labāko, ko no sevis spēju dot, un domāju, ka tas beigās dod rezultātu. Es dzīvoju ar domu, ka mēs ikkatrs varam ko darīt, lai šo pasauli padarītu par jaukāku vietu.”
Foto: no albuma

Nu jau pāris mēnešu jauniešu sabiedriskā medija Latvijas Radio 5 – “Pieci.lv” satura redaktore ir cēsniece Elīna Baltskara (24).

Dzīve Elīnai vairāk aizrit lielpilsētā, bet viņa priecājas, ka augusi Cēsīs. “Esmu absolvējusi Cēsu Valsts ģimnāziju, aktīvi iesaistījusies jauniešu organizācijās, piemēram, lepojos, ka esmu bijusi Cēsu novada Jauniešu domes priekšsēdētāja, kas, manu­prāt, ir labs pamats nākotnei.” Tā kā jaunieti interesē uzturs un ēdiena gatavošana, pēc vidusskolas gadu apgūta pavārmāksla, bet tālāk ceļi veduši uz Latvijas Kultūras akadēmiju, apgūstot kultūras socioloģiju un menedžmentu. “Līdztekus studijām es strādāju, brīvprātīgi iesaistījos projektos, centos vākt un izmantot katru pieredzi.”

Par aizraušanos ar radio Elīna stāsta: “Jau kopš 13 gadu vecuma man interesēja radio, pat skrēju mājās no skolas, lai klausītos Tomu Grēviņu, Egonu Reiteru un citus, kuri tolaik strādāja Radio SWH. Nezinu, kas tik ļoti pievilka, bet absolūti “saslimu”.” Jaunietei bijusi iespēja arī pašai reiz izmēģināt darbu ēterā: “Pirms 10 gadiem, Jauniešu domes laikos, 1.jūnijā – Bērnu aizsardzības dienā – kopā ar Egonu Reiteru bija iespēja vadīt tiešraidi. Mani jau tad saistīja tā kopības sajūta, kuru iespējams dabūt, jo radio cilvēki vienmēr tiek uzrunāti uz tu. Redzot Latvijas Radio izsludināto vakanci, sapratu, ka tā ir brīnišķīga platforma, kuras idejām es ticu.”

Atklātā konkursā uz radio “Pieci.lv” satura redaktora vietu tika saņemti 25 pieteikumi. “Atl­ase notika trijās kārtās. Pirmajā bija jānosūta CV un motivācijas vēstule, otrajā kārtā notika intervija, komisijā bija pieci cilvēki, tika pārrunāti dažādi temati, īpašu uzmanību pievēršot digitālajam laikmetam. Trešajā kārtā bija jāiesniedz radio “Pieci.lv” satura attīstības vīzija,” stāsta Elīna un dalās sajūtās par brīdi, kad tika apstiprināta amatā: “Dienā, kad trešās kārtas dalībniekiem bija jāsaņem atbilde, neliela satraukuma pārņemta, gaidīju tālruņa zvanu. Saņēmu pārsteigumu, apstiprinājumu amatā. Es to ļoti novērtēju, jo samērā nesen esmu absolvējusi augstskolu, saprotu, ka citiem kandidātiem bija lielāka pieredze. Protams, es ļoti mērķ­tiecīgi gatavojos atlases kārtām.”

Elīna atzīst, ka uzsākt jaunas darba attiecības tik lielā organizācijā attālinātā darba režīma laikā ir liels izaicinājums. “Divas nedēļas strādāju Latvijas Radio mājā, iepazinos ar cilvēkiem, lielo ēku, struktūrvienībām. Šobrīd strādāju no Cēsīm un sazināmies ar kolēģiem tiešsaistē,” stāsta jauniete. Elīna atzīst, ka sākotnēji bija satraukums, kā būs strādāt no mājām, tagad situācijai pielāgojusies: “Protams, ir liels izaicinājums to visu koordinēt, jo ir dīdžeji, kuri saturu raida no mājām. Šobrīd mans pats būtiskākais uzdevums ir atrast veidus, kā komunicēt ar auditoriju, informējot klausītājus visu dienu ne tikai par koronavīrusa aktualitātēm, bet parādīt, ka dzīve neapstājas, piedāvājot gan izklaidi, gan sava veida atbalstu. Ir “jātur roka uz pulsa” par visu, kas notiek pasaulē un kas aktuāls jauniešiem. Mēs uzturam kolektīva garu ar videokonferencēm, priecājos, ka man ir iespēja strādāt kopā ar šādiem profesionāļiem.”

Kādu Elīna vēlas veidot radio “Pieci.lv”? “Mans virsuzdevums ir veidot radio kā satura radītāju, kas nav ierobežots lineārā apraidē. Vēlos mācīt, ka radio var ne tikai klausīties, bet arī skatīties, lai radītais saturs ir pieejams dažādās formās un vietās. Mans mērķis ir veidot radio kā draugu jaunietim vecumā no 16 līdz 35 gadiem, lai šis radio ir uzticams un gudrs un informācija tiek pasniegta jauniešiem saprotamā valodā. Gribētos, ka radio ne tikai seko trendiem, bet rada jaunus, kvalitatīvi izklaidējot.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *