Raksti

Jaunieši

Valmierā sākas jauniešu pieteikšanās pašvaldības finansētām vasaras darbvietām

No šodienas Valmieras jauniešiem būs iespēja pieteikties vasaras darbam Valmieras pilsētas pašvaldības finansētajās darbvietās, jo arī šogad tiek organizēta skolēnu vasaras nodarbināšana, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

“Darbs ir tikums, ko cilvēks mācās jau no mazotnes. Lai atbalstītu jaunos valmieriešus darba iemaņu stiprināšanā un pirmās pieredzes gūšanā, kā arī sekmētu saturīgu laika pavadīšanu vasaras brīvlaikā, Valmieras pilsētas pašvaldība jau trešo gadu finansē skolēnu nodarbināšanu pašvaldības iestādēs,” pašvaldības iniciatīvu komentējis Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”).

Skolēnu vasaras nodarbinātības programmā varēs pieteikties 13 līdz 18 gadus veci, Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā deklarēti un kādu no vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēm apmeklējoši skolēni. 13 gadu vecumu jaunietim ir jābūt sasniegušam, sākot pildīt darba pienākumus.

Katram jaunietim būs iespēja nostrādāt 15 darba dienas, katru dienu esot nodarbinātam četras stundas jeb 20 stundas nedēļā. Piesakoties vasaras darbvietai, jaunietim būs jāaizpilda pieteikuma forma, norādot savu motivāciju, kā arī vēlamo nodarbinātības laiku. Būs nepieciešams saņemt arī skolotāja rekomendāciju, kā arī vecāku rakstisku piekrišanu. Jaunietis tiks instruēts par darba pienākumiem un ar to saistītajiem riskiem, kā arī ar jaunieti tiks slēgts darba līgums.

Paralēli Valmieras pilsētas pašvaldības organizētajai skolēnu vasaras nodarbinātībai arī Nodarbinātības valsts aģentūra īsteno skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu 15 līdz 20 gadus veciem jauniešiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *