Raksti

Jaunieši

Tehnikuma audzēkņi iepazīst kooperatīvu

Priekuļu tehnikuma audzēkņi, topošie lauku īpašumu apsaimniekotāji, novembra beigās viesojās Valmierā, kooperatīvajā sabiedrībā “VAKS”. Jaunieši iepazinās ar kooperatīva darbības principiem, pakalpojumu klāstu, tehnoloģijām un laboratoriju.

Priekuļu tehnikuma augkopības skolotāja Sarmīte Audere par audzēkņiem jūtas lepna un priecājas, ka jaunieši ar interesi tver “VAKS” darbinieku stāstīto: “Šis ir ceturtais sadarbības gads. Neskatoties uz savu aizņemtību, kooperatīva darbinieki mūs laipni sagaida, pacietīgi un interesanti stāsta par procesiem uzņēmumā. Šoreiz kooperatīvā viesojās otrā kursa topošie lauksaimnieki, kuri pabeiguši mācīties agronomiju. Kad viņi apguvuši plānoto par graudaugiem, dodamies ekskursijā uz “VAKS”. Pateicoties teorētiskajām zināšanām, jaunieši saprot, kādās niansēs iedziļinās uzņēmuma speci­ālists, stāstot par vienu vai otru procesu, zina uzdot jautājumus. Mūsu audzēkņi arī apmeklē “VAKS” organizētos kursus, kas notiek februārī, martā. Tajos kooperatīvs izglīto savus biedrus, stāsta par nozares aktualitātēm un aicina Priekuļu tehnikuma audzēkņus pievienoties un papildināt zināšanas.

Vairums jauniešu, kuri apgūst lauksaimniecību, ir zemnieku bērni, bērnībā ,bijuši “VAKS” teritorijā, redzējuši, kā no atvestās graudu kravas tiek paņemti graudu paraudziņi. Toties tagad jaunieši redz procesa aizkulises, to, kur tālāk ved graudu ceļš. Lielākais izbrīns ir par to, ka kooperatīvs ne tikai pieņem graudus, bet arī nodarbojas ar to tirdzniecību, kodināšanu, iepērk sēklu un to pārdod zemniekiem, iepērk arī minerālmēslus, tirgo augu aizsardzības līdzekļus, turklāt visa darbība notiek tik vērienīgi, ka mūsu studentiem aizraujas elpa. Dažus jauniešus interesē kooperatīva darbības pamatprincipi, arī uz šiem jautājumiem gūstam atbildes, tā kā esam ļoti priecīgi, ka “VAKS” mūs uzņem ar tādu gādību un laipnību.”

Monika Sproģe

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *