Raksti

Jaunieši

Šovs, kas neattaisnoja cerības

Būt pašai. Marija Broča ir jaunā mūziķe no Līgatnes. Viņa dara to, kas sagādā vislielāko prieku - ik dienu pilnveido savas muzikālās prasmes.

Marijas Bročas ikdienā nozīmīgu lomu ieņem mūzika. Savus spēkus jaunā mūziķe izmēģināja mūzikas šovā “X faktors”.

Marijas dzimtā puse ir Līgatne. Viņa atzīst, ka tieši Lī­gatnē jūtas kā mājās. Tomēr lielākā daļa laika tiek pavadīta Rīgā, kur Marija cenšas sevi profesionāli pilnveidot. “Mana ikdiena ir mūzika. Dziedu grupā “The Coconuts”. Pilnveidojos arī dažādos muzikālos projektos. Ikdiena ir piesātināta arī ar koncertiem. Esmu absolvējusi Rīgas Doma kora skolu, bet nākamajā gadā plānoju uzsākt mācības Mūzikas akadēmijā,” par ikdienu un plāniem stāsta Marija.

Šoruden Latvijas Televīzijas ekrānos parādījās jauns mūzikas šovs “X Faktors”. Dalībnieku atlase notika jau vasarā. “Pieda­līties šovā mani iedrošināja draugi. Sākumā uz to skatījos skeptiski, jo man šovi vienmēr asociējušies ar kaut ko mākslīgu un uzspīlētu. Tomēr izlēmu pamēģināt. Zi­nāju, ka man ir nepieciešams pa­rādīties plašākai publikai. Pirmkārt, lai cilvēki redzētu, kas es esmu, ko varu, otrkārt, lai konkursu vidē kļūtu drošāka un par sevi pārliecinātāka. Jo jāsaka atklāti, šovā jutos, kā izsista no sliedēm un pilnīgi ne savā ādā,” stāsta Marija, kura ātri vien pārliecinājusies, ka šovi nav domāti viņai. “Tas, ko es gribēju parādīt, nebija tas, ko gaidīja žūrija un šova veidotāji. Man tuvi ir blūza, džeza un svinga žanri, bet tur aktuāla bija popmūzika, kas nav mans lauciņš. Atlases laikā man bija sajūta, ka esmu atnākusi kā aktrise uz šovu, nevis kā mūziķis, kuram tiek dota iespēja parādīt vokālās dotības. Protams, to visu uztveru viegli, jo saprotu arī šova veidotājus. “X faktors” ir franšīze, kurā, kā jau jebkurā franšīzē, ir jāievēro savi noteikumi, jādarbojas pēc noteiktiem standartiem un kritērijiem.”

Tie, kas redzējuši šovu, zina – tas norisinās vairākās kārtās. Marija no pirmās atlases kārtas tika nākamajā. Otrajā kārtā tiem dalībniekiem, kas tika tālāk, žūrijas komisijas locekļi – grupas “Prāta vētra” menedžere Aija Auškāpa, mūziķi Intars Busulis un Reinis Sējāns – piešķīra krēslus. Marija uz krēsla apsēsties diemžēl netika. “Tas, protams, nebija patīkami. Man šķita, ka tikšu tālāk. Aija Auškāpa pēc mana priekšnesuma teica, ka tas bijis pārāk silts. Tomēr manā uztverē mūzikai jābūt siltai, tai jāsniedz patīkamas, siltas emocijas. Mums ikdienā jau tā ir tik daudz rūpju, likstu un problēmu. Ir labi, ka ar mūzikas palīdzību par tām kaut uz brīdi nedomājam. Arī pārējie žūrijas pārstāvji Intars Busulis un Reinis Sējāns atzina, ka mans priekšnesums bijis kā atelpa no šova. Acīmredzot tas nebija tas, ko viņi bija gaidījuši. Kad nogāju no skatuves, skatītāji mani sauca atpakaļ un bija neapmierināti ar žūrijas lēmumu. Man ļāva nodziedāt vēl vienu dziesmu, bet to gan televīzijā neparādīja. Sajutu, ka skatītājiem patīku, viņiem patīk tas, kā dziedu. Un tas man ļoti daudz nozīmēja. Ja es šovā neesmu vajadzīga tāda, kāda esmu, tad labāk izvēlos iet tur, kur esmu vajadzīga tāda, kāda esmu,” pārliecināta Marija. Jaunā mūziķe atzīst, ka, lai arī šova pieredze ātri beigusies, tā bijusi interesanta: “Tas man bija kaut kas jauns. Man bija interesanti vērot, kā notiek filmēšana, kā strādā operatori un kādi cilvēki šovam pieteikušies. Interesants ir process, kas notiek aizskatuvē. Tā bija iespēja redzēt šova aizkulises. Visi dalībnieki bija ļoti draudzīgi, un savstarpēju konkurenci neizjutu. Mūziķi jau vispār ir ļoti jauki cilvēki – vienmēr viens otram palīdzēs un atbalstīs,” stāsta jaunā mūziķe, kura atzīst, ka otru reizi gan šādā šovā nepiedalītos. Marija ir pārliecināta, ka, lai arī laikietilpīgāk un grūtāk, sevi pierādīt profesionālajā jomā var arī bez piedalīšanās šovos. Tomēr piedalīties kādā konkursā, kur tik vērtētas tieši vokālās dotības un prasmes, Marija gan labprāt izmēģinātu.

Madara Ozoliņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *