Raksti

Jaunieši

Smiltenes novada pašvaldība apmaksās jauniešu apmaiņas braucienu uz ASV

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis paziņojis to sešu jauniešu vārdus, kuriem pašvaldība 2017.gada pavasarī piešķirs vairāk nekā 10 000 eiro divu nedēļu mācību apmaiņas braucienam uz ASV pilsētu Čikāgu, aģentūru LETA informēja Smiltenes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze.

Smiltenes novada dome no 16.novembra līdz 5.decembrim bija izsludinājusi skolēnu atlases konkursu dalībai mācību apmaiņas programmā ASV. Konkursā piedalīties tika aicināti Smiltenes novada izglītības iestāžu 7.-9. un 10.-12. klašu skolēnus. Lai piedalītos konkursā jauniešiem bija jāiesniedz argumentēta motivācijas vēstule par to, kāpēc tieši viņš(-a) konkursa komisijai būtu jāizvēlas skolēnu apmaiņas grupā, jāsagatavo vecāku atbalsta vēstule, jāiesniedz 2015./2016.m.g. liecības kopija un skolas rekomendācija.

Smiltenes novada dome kopumā saņēma 40 skolēnu pieteikumus (20 pieteikumi tika saņemti no 7.-9.klašu skolēniem un 20 pieteikumi no 10.-12.klašu skolēniem). Savu dalību konkursam pieteica Bilskas, Blomes Variņu, Palsmanes un Grundzāles pamatskolas un Smiltenes vidusskolas audzēkņi.

Par konkursa uzvarētājiem ar augstāko vērtējumu, jeb iegūtiem punktiem, 7.-9.klašu grupā tika izvēlētas Anete Mālkalne un Ieva Linda Ābola no Smiltenes vidusskolas, kā arī Monta Jurģe no Palsmanes pamatskolas. Savukārt 10.-12.klašu grupā uzvarēja Anžela Halilova, Elizabete Kokarēviča un Elīna Skopāne no Smiltenes vidusskolas.

Jauniešu pieteikumus vērtēja konkursa izvērtēšanas komisija: Gints Kukainis, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs, Gunta Grigore, Izglītības pārvaldes vadītāja, Aurika Zīvere, Smiltenes novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja, Marita Mūze, Sabiedrisko attiecību speciāliste. Atlases pārrunās konkursa komisijas sastāvā papildus tika pieaicināta Inese Rieksta, Smiltenes novada Izglītības pārvaldes psiholoģe un Tigna Podniece, Palsmanes pagasta pārvaldes vadītāja un Palsmanes pamatskolas angļu valodas skolotāja.

Skolēnu mācību apmaiņas brauciena uz ASV mērķis ir veicināt jauniešos savas identitātes apzināšanos, piederību savai tautai un sekmēt jauniešu prasmes izprast dažādas kultūrvides globalizācijas kontekstā.

Brauciens tiek organizēs sadarbībā ar biedrību “The Gray Cardinal Foundation”. Plānots, ka jaunieši uz ASV pilsētu Čikāgu varētu doties 2017.gada pavasarī. Sešu jauniešu un divu skolotāju braucienu apmaksās Smiltenes novada pašvaldība, savukārt biedrība nodrošinās uzņemšanu viesģimenēs.

Visiem jauniešiem, kas piedalījās konkursā, Smiltenes novada dome dāvināja nozīmītes ar novada ģerboni, kā arī ekskursiju uz AHHA centru Igaunijā 2017.gada janvārī.

Smiltenes novada skolēnu atlases konkursu dalībai mācību apmaiņas programmā ASV organizēja Smiltenes novada dome un Smiltenes novada Izglītības pārvalde.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *