Raksti

Jaunieši

Skolēnu radošo darbu lasījumi Stalbē

Piekto reizi Stalbes vidusskolas latviešu valodas skolotāja Inese Kozlovska organizēja radošo darbu lasījumus Pārgaujas skolu 5. – 10. klašu skolēniem. Vidusskolas direktore Jolanta Dzene, uzrunājot dalībniekus, teica: ”Prieks redzēt, ka ar katru gadu aug interesentu pulks un talanti iet plašumā. Lai dzirdētās domu pērles jūs iedvesmo tālākam darbam!”

Uzstājās 28 autori, kuri sacerējuši dzejoļus, stāstus, pasakas, miniatūras, esejas, epifānijas, vēstules. Daudzveidīga tematika: dabas krāšņums, dzimtenes un mājvietas siltums, draudzība un mīlestība, dzīves jēgas meklējumi, personas vieta sabiedrībā.

Vajadzēja vērīgi klausīties ikviena runātāja vārdos, uztvert domu, lai noteiktu savu simpātiju no katras skolas.

Jautru noskaņu zālē radīja Jānis Kaņeps no Stalbes vidusskolas ar asprātīgo humoresku ”Naudīgā gotiņa”. Savdabīgu skatījumu par ģeometriskām figūrām (trapece, četrstūris, aplis, taisne) veidojušas Stalbes vidusskolas skolnieces Dana Ozola, Ginta Moroza, Oksana Sidoroviča, Lija Paškēvica. Izjusti un pārliecinoši dvēseles noskaņas dzejā un esejās pauda Laura Svoka no Rozulas, Paula Ādamsone un Andis Ķīsis (Stalbes vidusskola).

Skolēnu un pedagogu nedalītu simpātiju balsojumu guva Raiskuma pamatskolas 7. klases skolniece Laura Graudiņa ar dzejoli ”Vēlais viesis” (skolotāja Sigita Pole). Ar drošu, izteiksmīgu uzstāšanos iepriecināja visjaunākā runātāja Sandra Grosberga no Straupes pamatskolas. Skolēnu simpātiju balvas saņēma Lāsma Naudusēviča (Raiskuma pamatskola, Sigita Pole), Līga Hofmane (Rozulas pamatskola, Inese Lunte), Dana Družiņina (Raiskuma sanatorijas internātpamatskola, Albīna Tīlika), Jānis Kaņeps un Paula Ādamsone (Stalbes vidusskola).

Iepriekšējā gadā lasītie darbi apkopoti un tagad skolā tos var lasīt skolēni, vecāki. Par iesējumu māksliniecisko noformējumu gādājušas Straupes pamatskolas skolotājas Anita Lazdāne un Līga Kronberga.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *