Raksti

Jaunieši

Sevi realizē Anglijā

Dara to, kas patīk. Cēsniece Sintija Puriņa, dzīvojot Anglijā, rada skaistas drēbītes bērniem.
Foto: No albuma

Kad cēsniece Sintija devās piedzīvojumu meklējumos uz Lielbritāniju, viņai nebija ne jausmas, ka svešo zemi iemīlēs un tur dibinās ģimeni.

Sintijai Puriņai ir 25 gadi. Pēc mācībām Cēsu 2. vidusskolā viņa, būdama jauna un neatkarīga, tā līdz galam vēl nezinot, ko dzīvē darīt, bija gatava krasām pārmaiņām dzīvē. “Es gribēju mainīt apkārtējo vidi. Gribēju piedzīvojumus! Tā kopā ar draudzeni pēc skolas absolvēšanas izlēmām doties uz Angliju. Lai arī mans plāns bija tur pavadīt trīs vasaras mēnešus, nu jau pagājuši seši gadi, kopš esmu Anglijā,” stāsta Sin­ti­ja. Savu izvēli viņa ne brīdi nenožēlo, jo zina, ka viss notiek tā, kā tam ir jānotiek. Vēl kāds iemesls, kādēļ lēmums par pirms sešiem gadiem pieņemto lēmumu priecē vēl vairāk – tieši tur Sintija satika savu dzīvesbiedru. Nu abi kopā audzina meitiņu, kura šovasar svinēs trīs gadu jubileju.

Sintija strādājusi loģistikas nozarē, bet arvien vairāk iepaticies vaļasprieks, kas nu jau kļuvis arī par pavisam reālu un nopietnu darbu. “Kad meitiņai bija astoņi mēneši, atgriezos darbā. Kādu dienu man ienāca prātā uzšūt meitiņai bikses. Līdz tam nekad neko nebiju šuvusi, no tā neko nesapratu. Sāku interesēties, kā tas jādara, kas nepieciešams. No­pi­r­ku lietotu šujmašīnu un sāku eksperimentēt – mēģināju šūt visu, kas ienāk prātā. Man pašai par pārsteigumu neizdevās nemaz tik slikti. Sapratu, ka savam hobijam gribu pievērsties nopietnāk, tādēļ iegādājos jaunu tehniku, dažādus materiālus,” atceras Sintija.

Kad šķitis – šūtās bērnu drēbītes ir kvalitatīvas un ar tām var sākt iepriecināt citus, Sintija feisbukā izveidoja lapu “Mamma MaKe”, kurā savus darinājumus sākusi aktīvi reklamēt. Interese bijusi gan no vietējiem, gan arī no Lat­vijā dzīvojošajiem. “Vairāk nekā gadu strādāju savā pamatdarbā, līdztekus pieņemot šūšanas pasūtījumus. Sapratu, ka jāizvēlas – gri­bu stabilus ienākumus vai darīt darbu, kas man pašai ļoti patīk. Tā nu izlēmu par labu otrajam variantam. Tagad man ir daudz vairāk laika ģimenei, ir laiks realizēt savas ieceres, pilnveidoties un pieņemt vairāk pasūtījumu,” priecīga par savu izvēli ir Sintija. Nu šūtās drēbītes iepriecina bērnus ne tikai Latvijā un An­glijā, bet tiek pasūtītas arī no Vācijas, Nor­vē­ģi­jas, Somijas un citām valstīm.

Par to, vai atgriezties Latvijā, Cēsīs, Sintija domājot bieži: “Šeit man kā mazajam uzņēmējam ir daudz plašākas iespējas, nekā tas ir Latvijā. Šeit nav milzīgu nodokļu, visa nopelnītā nauda nav nevienam jāatmaksā. Mēs pirms diviem gadiem iegādājāmies dzīvokli Jūr­malā, jo bijām izlēmuši atgriezties. Tomēr šeit esam tik ļoti iedzīvojušies, ka tas nav viegli izdarāms. Ir sava veida bažas sākt atkal visu no nulles punkta. Tomēr ideju par atgriešanos mēs neatmetam. Ticam, ka laiks pats saliks visu pa plauktiņiem.”

Sintija atklāj, ka viņai vēl ir daudz ideju, kuras vēlas realizēt, un atzīst, ka lielākais labo ideju ģenerators esot tieši meitiņa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *