Raksti

Jaunieši

Sacenšas un pilnveidojas jaunie vokālisti

Konkursā. Latvijas Jauno vokālistu konkursā skolēniem vecumā līdz 16 gadiem Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēknes Emīlijas Lozes uzstāšanās tika novērtēta ar augsto 2. vietu.
Foto: Publicitātes

Pirmajos gada mēnešos Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola devusi iespēju savu talantu un darbu dažādos žanros parādīt jaunajiem vokālistiem, konkursos pulcinot lielākus un mazākus dziedātājus no visas Latvijas.

Dziesmu putenī vokālisti

Sesto gadu Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas konkurss “Dziesmu putenis” pulcēja jaunos vokālistus, viņi izpildīja pazīstamas un arī pasaulē populāras džeza kompozīcijas, dziedot džeza orķestra pavadījumā, jo dziedāt fonogrammas pavadībā konkurss neparedz.

Konkursu Cēsīs izlolojusi un turpina veidot pedagoģe Ināra Rubīna. Šogad žūrijā, lai vērtētu Latvijas jauniešus, bija aicināta dziedātāja Aija Vītoliņa – Frei­mane, vokālā pedagoģe Inga Bērziņa un džeza pianists Romāns Vendiņš.
Konkursā līmenī noteica pirmais priekšnesums – galvenās balvas ieguvējas pirms gada – Paulas Saijas no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas uzstāšanās. Grupā līdz 16 gadiem 1. un 3. vietas diplomi tika pasniegti Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem, bet 2. vietu ieguva Emīlija Loze no Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas.
Vecāko klašu grupā dominēja audzēkņi no Rīgas Doma kora skolas, sākot ar Grand Prix balvu, kuru ieguva Evelīna Kalniņa. Žūrija otro vietu piešķīra divām vokālistēm, viena no tām ir Annija Krivjonoka, kura vokālo mākslu apgūst Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Po­pulārās un džeza mūzikas nodaļā pie Ināras Rubīnas.

“Vidzemes cīrulīša” titulētie

Februārī Cēsu Mūzikas vidusskolā pulcējās bērni, lai pretendētu uz šī gada “Vidzemes cīrulīša” titulu solo dziedāšanas konkursā. Pārstāvniecība bija plaša, teju 50 audzēkņi no bērnu mūzikas skolām Cēsīs, Amatā, Aiz­krauklē, Ādažos, Dobelē, Baus­kā, Jūrmalā, Ogrē, Siguldā, Sējā, Smiltenē, Staicelē, Strenčos, Valkā, kā arī bērni no Rīgas mūzikas skolām.

Solo priekšnesumu vērtēšana bija uzticēta vokālajām pedagoģēm Dacei Balodei un Elgai Tiltiņai, kā arī operas solistei Marlēnai Keinei. Konkursam noslēdzoties, laureāti sniedza koncertu koncertzāles “Cēsis” Ka­merzālē.

No A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas konkurenci konkursā teicami izturēja Jolanta Davido­viča, viņa ieguva 1.vietu (skolotāja un koncertmeistare Anitra Rause), 2.vietu ieguva Marta Ieva Priedīte no Amatas novada Mūzikas un mākslas skolas (skolotājs Aivars Krancmanis, koncertmeistare Ingrīda Muižniece). 3.vietu ieguva Markus Sika no A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas (skolotāja un koncertmeistare Anitra Rause).

Iecere rīkot konkursu jaunajiem vokālistiem no Vidzemes mūzikas skolām, lai sacenstos, Cēsīs īstenota ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrības iesaistīšanos.

Alfrēda Kalniņa dziesmu jaunieizpildītāji

Koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē Alfrēda Kalniņa jauno vokālistu konkursā komponista 140 gadu jubilejā martā piedalījās labākie dziedātāji no Latvijas mūzikas skolām. Kon­kurss popularizē Alfrēda Kalniņa vokālo kamermūziku, šogad tajā uzstājās vokālisti no Amatas, Cēsīm, Dobeles, Lielvārdes un Sējas, Liepājas, Rīgas, Rēzeknes, Daugavpils.

Žūriju veidoja Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra vokālā pedagoģe Dita Kalniņa, vokālais pedagogs Aivars Krancmanis un vokālās nodaļas vadītāja Cēsīs – Dace Balode.

Konkursā 27 dalībnieku konkurencē 1.vietu ieguva Viktorija Veldre un Katrīna Paula Fels­berga no Rīgas Doma kora skolas, 2. vietā Marta Ieva Priedīte no Amatas novada Mūzikas un mākslas skolas, skolotājs Aivars Krancmanis, 3.vietā Roberta Kumsāre no Rīgas Doma kora skolas, skolotāja Inga Grante, un Elizabete Katrīna Elere no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, skolotāja Ieva Dreimane.

Laureātu koncerts un konkursa dalībnieku apbalvošana notika uz koncertzāles “Cēsis” lielās skatuves. Vokālās mūzikas nodaļas vadītāja, skolotāja Dace Balode bija uzņēmusies konkursa organizēšanu. Arī šim notikumam atbalstu sniedza Valsts kultūrkapitāla fonds un A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *