Raksti

Jaunieši

Radoši iepazīst profesijas

JAUNA PIEREDZE. Topošā vidusskolniece Kerija Plāne, ēnojot “Druvas” žurnālisti Ivetu Rozentāli, tuvāk iepazina žurnālista ikdienas darbu.
Foto: Marta Martinsone-Kaša

Cēsniece Kerija Plāne rudenī uzsāks mācības Cēsu Pilsētas vidusskolas 10. klasē. Viņas mērķis    pēc vidējās izglītības iegūšanas studēt žurnālistiku.

Projekts “Zināšanas par karjeru” (Knowledge For Career) ļāva jaunietei iepazīt “Druvas” ikdienu, tikties ar redakcijas kolektīvu, izzinot procesu, kā soli pa solim notiek avīzes izdošana. Kerija arī ēnoja žurnālistes ikdienas darbu.

Jaunieti interesēja jautājumi par žurnālistu izglītību, par to, kas šajā profesijā visvairāk piesaista, un arī par to, kas ir visgrūtākais. Kerija teic: “Es gribētu mācīties universitātē žurnālistikas nodaļā, jo ļoti patīk gan runāties ar cilvēkiem, uzdot jautājumus, saņemt atbildes, gan uzstāties publikas priekšā. Visvairāk mani saista darbs televīzijā, bet apdomāju arī iespējamo pieredzi radio vai avīzē.”

Pēc ēnošanas “Druvā” topošā vidusskolniece atzīst: “Man ļoti patika no rīta piedalīties sapulcē, kad tiek plānots nākamais avīzes numurs. Interesanti bija braukt līdzi žurnālistei, kas devās uz vasaras bērnu nometni, kur tika intervēti gan pasākuma organizatori, gan skolēni. Bija ļoti saistoši vērot, kā notiek cilvēku intervēšana. Sarunā ar avīzes redaktori mani uzrunāja teiktais, ka žurnālistika ir dzīvesveids, kad visu laiku domā par aktuālo, jaunām tēmām. Tas ir darbs, kuram nav noteikta darba laika.”

Kerija, vērtējot, kādam ir jābūt žurnālistam, nosauc tādas īpašības kā komunikabilitāte, mērķtiecīgums, arī apzinīgums, lai visu varētu izdarīt laikā. Jauniete vēlas strādāt žurnālistikā, lai varētu informēt cilvēkus viņiem saistošā veidā, lai viņiem ir interesanti skatīties, klausīties vai lasīt.

“Erasmus+” projektā “Zināšanas par karjeru” Liepas jauniešu centrs “Apelsīns”, sadarbojoties ar Latvijas jauniešu attīstības centru, skolēniem visu vasaru piedāvā dažādas aktivitātes, radot iespēju jauniešiem tikties ar dažādu profesiju cilvēkiem, piedalīties izzinošās meistarklasēs un radošās darbnīcās, sniedzot atbildes uz jauniešiem interesējošiem jautājumiem par nākotnes profesiju.
Keriju Plāni projektā visvairāk uzrunājusi vienaudzes pieredze, kas “Erasmus+” apmaiņas programmā pabijusi daudzās valstīs, kā arī viesošanās “Druvas” redakcijā. Sākotnēji, pastāvot striktākiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, pasākumi notika tiešsaistē, bet nu tie ir arī klātienē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *