Raksti

Jaunieši

Projektu nakts jauniešiem

Aktīvā nakts. Jauniešu centra “Apelsīns” rīkotajā projektu naktī jaunieši brīvā atmosfērā apguva jaunas zināšanas un dalījās idejām.

Liepas jauniešu centra “Apelsīns” rīkotajā “Mini projektu naktī” pulcējās gandrīz trīsdesmit Priekuļu novada jaunieši, arī bijušie centra dalībnieki, iegūstot zināšanas par dažādiem projektiem, to rakstīšanu, spēlējot spēles un skatoties kino.

Edgars Muktupāvels, biedrības “Bērnu un jauniešu centra “Dari Vari”” valdes priekšsēdētājs, neformālā lekcijā stāstīja par “Erasmus+” projektiem: kāpēc tajos ieteicams piedalīties, ko jaunieši no tiem iegūst; par brīvprātīgo darbu; jauniešu apmaiņas pieredzi projektu laikā. Jaunieši, kuriem jau ir pieredze, par to pastāstīja tiem, kuri vēlas gatavot projektu pieteikumu, iesaistīties. Edgara padomi un atziņas noderēja gan tiem, kuri tikai gatavojas darboties, gan tiem, kuriem jau ir zināšanas.

Elīna Grāvelsiņa, kura pēc iesaistīšanās projektā “Proti un dari!”, izveidojusi uzņēmumu “Smart – Games and Activities for Education” iepazīstināja ar inter­aktīvām spēlēm, ko pati radījusi. Kopā ar Elīnu jaunieši veidoja logo “Erasmus+ jaunatne darbībā” jauniešu apmaiņas projektam Līvānos, kas notiks martā. Šajā projektā jaunieši veidos lielformāta galda spēles, lai iesaistītu vietējos pensionārus, jo galda spēles ļauj visiem darboties ar vienādiem noteikumiem, tādējādi palīdzot veidot dialogu.

Jaunieši arī dalījās ar savām idejām, vērtēja, kāpēc ir svarīgi iesaistīties jauniešu centros un kādas iniciatīvas varētu īstenot ne tikai, īstenojot projektus, bet arī pašu spēkiem vietējā kopienā. Tāpat pasākumā jaunieši filmēja video, lai parādītu citiem, kas jauniešu centrā notiek un kāpēc arī citiem iesaistīties, dalījās ar redzējumu par savu ideālo jauniešu centru un vispārdrošākajām sapņiem, raisot prāta vētru par to, kam jauniešu centri varētu pievērsties.

“Apelsīna” vadītāja Maija Ozoliņa pēc pasākuma atzina, ka tas tiešām izdevies: “Nakts izvērtās gara un aizraujoša. Kopā ar pieredzējušiem cilvēkiem, kuri palīdz jauniešiem darbos un idejās, sevis prezentēšanas izkopšanā, varam veicināt jauniešu iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā un Priekuļu novada dzīvē. Redzu, ka jauniešu idejas visvairāk ir vērstas uz veselīgu dzīvesveidu, ekoloģiju un ikdienas paradumu maiņu, sportiskām aktivitātēm. Mums ir laba sadarbība ar Valmieras novada fonda brīvprātīgajiem, šoreiz ciemos bija atbraukusi Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgā darba dalībniece Nigara Altaiza­de, kas kopā ar visiem pavadīja jautru un izglītojošu vakaru un nakti. Meitenei šeit ļoti patika, viņa vēlas vēl kādu reizi atbraukt kopā ar citiem Solidaritātes korpusa dalībniekiem. Īpašs paldies arī Liepas pamatskolas direktorei par to, ka atvēlēja mums papildu telpu naktsmiegam.”

Pasākumā piedalījās arī novada domes deputāte Elīna Krieviņa, kā arī Liepas kultūras nama direktore Laura Krakopa. Maija Ozoliņa uzsver, ka tādējādi jauniešu centri attīsta sadarbību plašākā lokā arī starp vietējām iestādēm.

 

Iveta Rozentāle

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *