Raksti

Jaunieši

Projektā “Nojaucot sienas” apmeklē Portugāli

Atmiņai. Nītaures vidusskolas pārstāvji iemūžināti Lisabonā pie Težas upes. Fonā redzams Zelta tilts un tālumā slavenā Jēzus Kristus statuja. No kreisās: Deivids Šulcs, Sana Brēmane, Elita Zvaigzne, Sindija Līkuma, Diāna Medvedjeva un skolas direktors Māris Ķēniņš.
Foto: no albuma

Nītaures vidusskolas skolēni Deivids Šulcs, Sana Brēmane, Diāna Medvedjeva, Sindija Līkuma, piedaloties “Ersamus+” projektā “Breaking down walls” (“Nojaucot sienas”), šopavasar skolēnu īstermiņa apmaiņas vizītē viesojās Portugālē, Barreiru
pilsētas ASAS skolā. Ar jauniešiem kopā bija skolotāja Elita Zvaigzne un Māris Ķēniņš.

Sindija Līkuma stāsta, ka visi projekta dalībnieki skolā sagaidīti ļoti sirsnīgi, sākumskolas skolēni viņiem dziedājuši portugāļu dziesmas. Jau pirmajā dienā sākušies kopējie pasākumi. “Tika rādītas arī katras projekta dalībvalsts skolas veidotās īsfilmas par projekta talismana Brolija ceļojumiem pa šīm zemēm. Tika izspēlēta projektā izveidotā “Scratch” spēle. Mūs iepazīstināja ar jauno “Digital Cities” aplikāciju, kurā apkopota skolēnu vāktā informācija par katru projekta dalībvalsti, un parādīja, kā ar to darboties. Skolēni, sadalījušies jauktās komandās, izpēlēja “Kahoot spēli”, un tieši latvieši bija tie, kuriem veicās vislabāk atminēt atbildes uz jautājumiem par dalībvalstīm. Skolēniem bija iespēja izspēlēt arī projekta laikā izveidoto kāršu spēli.

Portugāļi viesiem bija sagatavojuši blīvu programmu. Skolēni un skolotāji apmeklēja vēl vienu Barreiru skolu – EB 2/3 pamatskolu -, tur tika lasītas arī leģendas no projekta laikā izveidotās Pasaules leģendu grāmatas. Viesiem bija sarīkota ekskursija pa galvaspilsētu Lisabonu, kur apmeklēja arī Žeronimas klosteri, kurā apglabāts slavenais jūras braucējs Vasko de Gama. Setubalas pilsētā braucienā ar kuģīti visi bija sajūsmā par iespēju rokas stiepiena attālumā redzēt okeānā peldam delfīnus. Arī viesģimenes, kurās dzīvoja uz Portugāli aizbraukušie skolēni, piedāvāja bērniem plašāk iepazīt valsti. Daļa izbaudīja Atlantijas okeāna varenumu, bija iespēja apmeklēt arī Lisabonas okeanāriju, aplūkot lielās okeānu zivis un citus jūras iemītniekus milzīgos akvārijos.

Sindija stāsta, ka sirsnīgs bijis atvadu vakariņu pasākums, kurā nobaudīti gan tradicionālie portugāļu ēdieni, gan viesi varējuši priecāties par mājinieku sagatavoto teātra uzvedumu, kurā iekļautas visu projekta dalībvalstu leģendas.

Pirms prombraukšanas skolēni vēl papildinājuši projekta daudzkultūru digitālo žurnālu ar iespaidiem par vizīti Portugālē. “Un tad jau bija pienācis laiks atvadīties no savām jaukajām, sirsnīgajām viesģimenēm un jaun­iegūtajiem draugiem, lai dotos atpakaļ uz Latviju. Mājās
atgriezāmies tikai un vienīgi ar labām emocijām un saules stariem piepildīti,” saka Sindija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *